Reklama
aplikuj.pl

Minimalne wymagania Elden Ring były tak wysokie, że zniknęły ze Steama

elden ring

Elden Ring to dla wielu najważniejsza premiera lutego. Produkcja oczekiwana jest przez miliony graczy, ale opublikowane na jakiś czas wymagania sprzętowe zawodziły.

Elden Ring nie zadziała na niektórych PC?

Póki co Elden Ring tylko zachęcał do zakupu. Tytuł dostępny będzie na wielu konsolach, więc zagrają nawet posiadacze prawie dziesięcioletnich PlayStation 4 oraz Xbox One, a i pecetowcy nie będę musieli czekać na port gry. Wszyscy zagrają w tym samym czasie.

Elden Ring ma trafić do sprzedaży 25 lutego 2022, a zamówienia przedpremierowe ruszyły. Jeśli już teraz zdecydujecie się na zakup produkcji na Steam to otrzymacie premię w postaci następujących elementów:

  • Przewodnik awanturnika (Zawiera przydatne informacje o przygodach na Ziemiach Pomiędzy.)
  • Dodatkowy gest

Warto jednak nadmienić, że wspomniany gest w grze, gracz będzie mógł również uzyskać później w trakcie rozgrywki. Jeśli chcecie dostać więcej gadżetów, musicie się zaopatrzyć w wersję „deluxe edition”.

Czytaj też: Teenage Mutant Ninja Turtles oraz inne gry zaprezentowane przez PlayStation

Edycja Deluxe zawiera:

  • Elden Ring (pełna gra)
  • Cyfrowy album z grafikami i oryginalną ścieżkę dźwiękową

Cyfrowa zawartość pozwoli graczom podziwiać grafiki koncepcyjne i słuchać muzyki wykorzystanej w Elden Ring.

Wszystko brzmi wspaniale, jednak wciąż nie znamy wymagań sprzętowych gry. Gracze PC mogą przez to kupić tytuł, który po prostu nie zadziała na ich komputerze. Wydawać się jednak mogło, że skoro Elden Ring działa nawet na Xbox One, to zadziała na bez problemu na starszych systemach. Tylko okazuje się, że tak wcale może nie być…

Wymagania sprzętowe Elden Ring

Na stronie Steam gry pojawiły się minimalne wymagania sprzętowe. Według nich potrzebny jest komputer o takich podzespołach:

  • System operacyjny: Windows 10, Windows 11
  • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 3 3300X
  • Pamieć RAM: 12 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB lub AMD Radeon RX 580 4 GB
  • DirectX: 12
  • Wolne miejsce na dysku: 60GB

Czytaj też: Midnight Club 5 nadjeżdża? Oferty pracy na to wskazują!

Jak na grę o niezbyt ładnej grafice, działającej na leciwych konsolach, to minimalne wymagania są bardzo wysokie! Gracze negatywnie zareagowali na te informacje spodziewając się niedopracowanego portu gry na PC. Nagle jednak From Software usunęło opublikowane wymagania sprzętowe. W tej chwili dalej nie mamy zatem potwierdzenia tego, czy gra zadziała na każdym PC. Powstaje pytanie – dlaczego usunięto wymagania? Były błędne? Tytuł jeszcze zostanie zoptymalizowany? A może po prostu wydawca nie chce zniechęcać graczy i ukrył tę negatywną informację?