Reklama
aplikuj.pl

Ministerstwo Cyfryzacji podwaja kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu dla szkół

Samorządy dosłownie rzuciły się na pieniądze przeznaczone na sprzęt dla szkół niezbędny do zdalnej edukacji. Do pierwszej puli 187 mln złotych dołącza kolejna w wysokości 180 mln złotych.

Zdalna szkoła bije wszelkie rekordy popularności

Samorządy nie zawsze chętnie sięgają po bezzwrotne dofinansowania, ale w ramach programu Zdalna szkoła zrobiły chlubny wyjątek. Wnioski złożyło 2741 z 2790 samorządów, czyli aż 98%. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Czytaj też: Gminy zawiesiły serwery CPPC. Chętnych na dofinansowanie zakupu laptopów nie brakuje

W przełożeniu na kolejne liczby, pomoc w ramach Zdalnej szkoły trafi do:

  • 12 851 szkół,
  • 31 387 nauczycieli,
  • 205 715 uczniów.

Nowa pula pieniędzy, większe kwoty dofinansowania

W ramach II tury programu dostępna będzie pula 180 mln złotych. Samorządy mogą starać się o dofinansowanie w wysokości 35 – 165 tys. złotych. Kwota zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie gminy.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski:

Zależy nam, aby gminy decydując o przekazaniu sprzętu pamiętały o potrzebach rodzin wielodzietnych. Jeden laptop na troje czy czworo dzieci w wieku szkolnym to za mało. Chcemy pomóc.
Pamiętajmy też o niepełnosprawnych uczniach, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Samorządy będą mogły je kupić za pieniądze z nowego programu – dodaje szef MC.

Do programu będą mogły się tym razem zgłosić całe powiaty oraz gminy, które odpowiadają za wsparcie rodzin.

Nabór wniosków przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa rusza 15 maja. Każdy złożony wniosek ma gwarancję pozytywnego rozpatrzenia. Z zakupami nie trzeba czekać na przelew i podpisanie umowy. Finansowanie zakupów ruszy 16 maja.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News