Reklama
aplikuj.pl

Szczegółowy pojedynek dwóch Tesli z Porsche Taycan 4S

wytrzymałość Taycan 4S, Porsche Taycan vs Tesla, Tesla kontra Porsche, Model 3 Performance, Model S P

Mieliśmy wiele okazji do sprawdzenia tego typu porównań, ale ten pojedynek Porsche Taycana 4S z Modelem 3 i S Tesli rozprawia nad czymś ważnym.

Nie owijając w bawełnę, Porsche Taycan 4S nie dorównuje ani Tesli Model 3 Performance, ani Tesli Model S P100D w wyścigu na prostej. Obie Tesle z łatwością pokonały może i nie najwydajniejszego Taycana (nim jest Taycan Turbo S), ale zdecydowanie od nich droższego.

Wróćmy jednak do tego, co wyjątkowego było w tym teście. W rzeczywistości ten próbował sprawdzić, który z trzech samochodów może utrzymać tą samą wydajność w wielu wyścigach. Jak więc to sprawdzono? Po prostu przeprowadzono dziesięć wyścigów z rzędu, a wyniki są bardzo zaskakujące (via InsideEVs).

Porsche bowiem reklamuje Taycana tym, że ogrom pracy włożony w jego układ napędowy zapewnił mu wytrzymałość, co jednoznacznie uderzyło w Model S Tesli, który odnotowywał spadek mocy po kilku okrążeniach, czy sprintach. Tak powstały poniższe czasy:

Czytaj też: Pojedynek nieskazitelnego Porsche 911 GT3 i Modelu 3 Tesli

I co tu dużo mówić, Porsche miało racje – Taycany są wytrzymalsze od obecnego Modelu S i znacznie lepiej radzą sobie z obciążeniem. Jednak w przypadku Modelu 3 Performance sprawy miały się już lepiej:

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News