WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kupujesz Model 3 Tesli w Europie, a ten pochodzi z Chin… i dobrze!

Czy wiecie, że po ruszeniu z produkcją Modelu 3 w Chinach, tamtejsi konsumenci wskazywali, że ich jakość jest wyższa od modeli produkowanych w USA? Stąd powód do radości.

Według reportu Bloomberga, azjatyckie kraje, Australia, Nowa Zelandia i głównie Europa miały stać się rynkiem docelowym dla produkowanych w Giga Shanghai Modeli 3 Tesli. Co ciekawe, to sprawi, że te samochody Tesli będą pierwszymi EV, które trafią na nasz kontynent prosto z Chin w masowej ilości.

Oprócz lepszej jakości wykonania, jaką oferują chińskie Modele 3, ich eksport do innych krajów wskazuje zarówno to, że fabryka Tesli w Szanghaju pracuje pełną parą, a sprowadzanie samochodów z USA jest zwyczajnie droższe.

Dzięki temu Tesla może utrzymać ceny we wszystkich krajach na tym samym poziomie, na jakim są obecnie i jednocześnie poprawić swoją Firma mogłaby również pobierać niższe opłaty za samochody, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi i zwiększyć udział w rynku.

Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Warto przypomnieć, że eksport do Europy nie będzie trwał wiecznie. Już bowiem Tesla buduje w Niemczech swoją Gigafabrykę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News