Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyjcie powód jeszcze lepszego przyspieszenia Modelu S Tesli

Model S, Tesla Model S, przyspieszenie Model S, nowości Model S, aktualizacja prędkości Model S, gepard Model S, cheetah Model S

Tesla na początku kwietnia rozpoczęła udostępnianie specjalnej aktualizacji, której owoce widzimy na poniższym filmie.

Ta aktualizacja oprogramowania w wersji 20.20.12.5 jest już od dawna dostępna bezpłatnie dla wszystkich właścicieli Modelu S i X w wersji Performance. Obiecuje z kolei szybsze i bardziej powtarzalne czasy przyspieszenia oraz nowy tryb „gepardziego startu”.

Ten sprowadza się do tego, że Modele S i X obniżają przednie zawieszenie i dostosowują swoje amortyzatory adaptacyjne. Ponoć poprawia to przyczepność podczas startu, ale to nie koniec, bo obok tego dodatku ogólna moc szczytowa układu napędowego wzrosła o około 50 koni mechanicznych, a po przekroczeniu 128 km/h samochody mają teraz nieco więcej mocy. 

Ta zmiana sprawiła, że niedawno Tesla ogłosiła, że Model S Performance przyspiesza jeszcze szybciej. Wtedy podano tylko, że czas sprintu do 96,5 km/h spadł z 2,4 do 2,3 sekundy, a jak ma się to w rzeczywistości? Obejrzycie to powyżej w teście przyspieszenia i pokonania 1/4 mili.

Czytaj też: Dwa pickupy na torze w pojedynku wagi ciężkiej

Jeśli z kolei nie macie czasu na seanse, już podaję – czasy wynoszą kolejno 2,38 i 10,56 sekundy. Przed aktualizacją inny test (od DragTimes) wykazał wynik kolejno 2,47 i 10,67 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News