Reklama
aplikuj.pl

W Turcji pojawił się monolit, ale jego autorzy postanowili się ujawnić

kosmos

Kilka miesięcy temu zrobiło się głośno na temat tajemniczego monolitu znalezionego na pustyni w Utah. Kolejne tego typu obiekty pojawiały się w różnych miejscach na całym świecie.

I choć stosunkowo szybko stało się jasne, że nie stoją za nimi istoty pozaziemskie, lecz ludzie, to teraz nastąpił pewien zwrot akcji. Wydarzenia miały miejsce na terenie Turcji, a od samego faktu wykrycia monolitu bardziej interesujące okazało się to, że za wszystkim stał… tamtejszy rząd.

Czytaj też: Monolit z Utah jednak nie jest dziełem kosmitów? Nowe ustalenia w sprawie
Czytaj też: Co o Marsie może nam powiedzieć jego księżyc, Fobos?
Czytaj też: Nie uwierzycie, jak wykonano to zdjęcie Księżyca

Wyszło bowiem na jaw, że tureckie władze zdecydowały się na postawienie nietypowego obiektu w celach marketingowych. Na jego ścianach wyryto słowa, które można przetłumaczyć jako Spójrz na niebo, a zobaczysz Księżyc. To samo zdanie padło potem podczas konferencji prasowej z ust prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana.

Turecki monolit został postawiony na zlecenie tamtejszego rządu

W ten sposób turecki przywódca ogłosił utworzenie narodowego programu kosmicznego. Wydaje się to naturalny krok, szczególnie po tym, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie „zdobyły” w tym tygodniu Marsa. Wygląda na to, że kosmiczny wyścig nabiera rozpędu i będzie miał kolejnych uczestników.