WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Montowany na dachach samochodowych DroneSentry-X zajmie się podejrzanymi dronami

Firma DroneShield nieprzerwanie zaskakuje i tym razem zaprezentowała jeszcze bardziej uniwersalny i skuteczny sprzęt do eliminacji dronów.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy gościmy sprzęt tej firmy na stronie. Wcześniej informowaliśmy, że z bronią DroneGun MkIII zestrzelisz drony do 500 metrów, ale teraz w grę wchodzi coś znacznie mniej absorbującego użytkownika, choć działającego na tej samej zasadzie, co wcześniejsze produkty DroneShield.

DroneSentry-X jest 10-kilogramowym sprzętem do montażu na standardowych bagażnikach dachowych samochodów, który wykorzystuje częstotliwości radiowe do zakłócania zdolności komunikacyjnych dowolnych dronów w promieniu 300 metrów. Jednak wykrywa je znacznie wcześniej, bo już w momencie, kiedy zbliżą się na odległość 2 kilometrów.

DroneSentry-X, Droneshield DroneSentry-X, sprzedaż DroneSentry-X, broń przeciw dronom

Przy odporności na warunki atmosferyczne, wstrząsy i promieniowanie UV na poziomie militarnym uważa się, że DroneSentry-X może być rozmieszczony nawet jako wysunięte posterunki obrony. Działa z panelem sterowania i modułem zamontowanym również wewnątrz pojazdu, a na dodatek umożliwia konfiguracje pod kątem wymogu ręcznej aktywacji lub automatycznej w kwestii „zdejmowania” celów.

DroneSentry-X, Droneshield DroneSentry-X, sprzedaż DroneSentry-X, broń przeciw dronom

Jednak podobnie jak w przypadku innych produktów DroneShield, DroneSentry-X nie może być legalnie sprzedawany publicznie w Stanach Zjednoczonych.

ŹRÓDŁO: New Atlas