WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Morbius – wyciekł opis fabuły. Są powiązania ze Spider-Manem, tylko którym?

Do sieci wyciekł opis fabuły Morbiusa zdradzający wiele ciekawych informacji. Zwłaszcza w związku z pojawieniem się Spider-Mana i powiązaniami z MCU. Nie wiemy, czy wyciek jest prawdziwy, ale ostrzegamy, że jeśli tak może to wam popsuć seans filmu.

Wyciek fabuły Morbiusa pojawił się na reddicie i w pierwszych chwili został odrzucony przez moderatorów jako fanfiction. Powrócił jednak z adnotacją, że jego wiarygodność została sprawdzona. Czy można traktować go jako wiarygodne źródło informacji? Ciężko powiedzieć. W przeszłości równie dużo pojawiających się tam doniesień sprawdziło się jak i zostało obalone. Dlatego uprzedzamy, że to plotka, która, jeśli się potwierdzi, może popsuć wam seans filmu.

Pierwszy zwiastun Morbiusa ujawnił zaskakujące powiązania z Kinowym Uniwersum Marvela. Pierwszym był plakat ze Spider-Manem, na którym widać było napis „morderca” co wyraźnie nawiązywało do wydarzeń z końcówki filmu Far From Home. Mylący był jednak wygląd Pajączka na grafice, pochodził bowiem z trylogii Raimiego. Kolejnym, jednoznacznym już nawiązaniem było pojawienie się Adriena Toomesa znanego jako Vulture, złoczyńcy ze Spider-Man: Homecoming.

Morbius – opis fabuły

Michael Morbius od dziecka zna doktora Emila Nokosa (Jared Harris) lekarza, który pracował w szkole głównego bohatera. Kreowany jest na mentora i substytut ojca. To on zainspirował Michaela do zastania lekarzem i odnalezienia lekarstwa na swoją chorobę. Kiedy widzimy już dorosłego Morbiusa jest on świadomy, że znalezienie leku jest konieczne, by przeżyć. W pewnym momencie wpada na Loxiasa Crowna (Matt Smith), który wręcza mu walizkę z martwym nietoperzem-wampirem i wielkim nożem. Wkrótce okazuje się, że Crown również cierpiał na tę samą chorobę co Morbius, a lekarstwo odnalazł w widocznej na zwiastunie jaskini w Brazylii. Bohater chwyta się ostatniej, niedorzecznej, deski ratunku. Odnajduje na miejscu tajemniczą maszynę, a głos Crowna tłumaczy nam, co Morbius musi w tym momencie zrobić – nacina dłoń i przykłada ją do urządzenia. W tym momencie w jego stronę lecą nietoperze zabijając wszystkich innych, a on traci przytomność. Po przebudzeniu dociera do portu, gdzie wsiada na statek towarowy do Nowego Jorku. Transformacja w wampira rozpoczyna się od zjedzenia żywego szczura. Gdy statek zostaje zaatakowany przez piratów Morbius zaczyna zabijać, a całą rzeź widzimy jego oczami. W końcowej części tej sceny widzimy też jego wampirze oblicze.

Później Morbius zamyka się w laboratorium wyjawiając prawdę swojej żonie Martine Bancroft (Arja Arjona) i Nikosowi. Pragnienie krwi staje się coraz silniejsze i w końcu go zaślepia. Na szczęście żona wstrzykuje mu coś i go usypia. Gdy budzi się tam później znajduje sarkofag z notką od Crowna mówiącą, że znajdzie w nim wszystko czego szuka. W środku znajduje się szkielet ubrany w komiksowy kostium Morbiusa. Bohater zaczyna testować i rozwijać swoje umiejętności. Do gry wkracza nowy bohater, Simon Stroud (Tyrese Gibson), który bada sprawę śmierci piratów. Stroud ma mechaniczną rękawicę stworzoną przez Oscorp, co zostanie w tym momencie otwarcie powiedziane.

Dochodzi również do walki Morbiusa ze szkieletem z sarkofagu, którego porusza magia Crowna. Gdy bohater wygrywa komiksowy strój staje się jego nowym ubiorem. Prócz kontrolowania szkieletów Loxias potrafi rzucać zaklęcia wysysające życie, a w ostateczności za pomocą swojej mocy przejmuje kontrolę nad Morbiusem zmuszając go do zabicia Strouda. Podczas walki przypadkową ofiarą staje się Nikosa, co pozwala głównemu bohaterowi odzyskać zmysły.

W pewnym momencie Michael Morbius trafia do więzienia w San Quentin, z którego chce uciec wykorzystując swoje nowe zdolności. Właśnie tam dochodzi do spotkania z Adrienem Toomesem, antagonistą ze Spider-Man: Homecoming. Zaprasza on Morbiusa do przyłączenia się do Złowieszczej Szóstki, drużyny złoczyńców. Morbius kategorycznie odmawia. Własnie podczas ucieczki mija plakat Spider-Mana, ten sam z napisem morderca, który widzimy w zwiastunie. Osoba, od której pochodzi wyciek zapewnia, że w finalnej wersji Morbiusa zobaczymy strój Toma Hollanda.

Później następuje scena walki z Loxiasem, który ostatecznie okazuje się jakiegoś rodzaju duchem, a szkielet należał do niego. Główną motywacją Crowna jest dokończenie rytuału mającego na calu uczynienie go wszechpotężnym i niezniszczalnym. Cała walka rozgrywa się w powietrzu. Później zobaczymy ucieczkę Morbiusa po starciu z Crownem. Na koniec Żywy Wampir leci nad miastem aż ląduje na bilbordzie z twarzą Toma Hollanda jako Petera Parkera. Na plakacie widać napis „poszukiwany”.

W filmie nie będzie scen po napisach.

Czyli MCU?

Wychodzi na to, że Morbius będzie powiązany ze Spider-Manem, ale tak jak podejrzewano nie znajdziemy w filmie odniesień do MCU. To bardzo logiczne, zwarzywszy, że Sony ma prawo tylko do tego bohatera. Na razie opis fabuły brzmi bardzo ciekawie, ale musimy pamiętać, że to tylko plotka.

Morbius wejdzie do kin już w lipcu.