WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Parasite jako serial HBO. W głównej roli gwiazda MCU?

Jeszcze przed Oscarami mówiono o serialowej wersji Parasite, koreańskiego filmu, którzy szturmem podbił świat. Za produkcję odpowie HBO.

Podczas tegorocznej gali wręczenia Oscarów Parasite zatryumfował zgarniając cztery statuetki : za najlepszy scenariusz oryginalny, dla najlepszego reżysera, ale przede wszystkim za najlepszy film międzynarodowy i za najlepszy film. Po raz pierwszy w historii Oscarów to nieanglojęzyczny film wygrał najważniejszą nagrodę. Wcześniej Parasite tryumfował również podczas Złotych Globów i festiwalu w Cannes.

Dzieło Joon-ho Bonga doczeka się serialowej wersji, za którą odpowie HBO, oczywiście współpracując z twórcą filmu. Ma być to seria limitowa,a co oznacza, że ograniczy się tylko do jednego sezonu. Najprawdopodobniej będzie liczył 6 odcinków. Bong zdradził w jednym z wywiadów, że w ostatecznej wersji filmu nie zmieściło się wiele jego pomysłów a format serialowy z pewnością pozwoli większość z nich pokazać.

Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, więc na razie możemy spekulować co do obsady. Mówi się jednak, że w roli głównej ma pojawić się Mark Ruffalo znany z roli Hulka w filmach Marvela. Podobno między aktorem i reżyserem Parasite doszło do spotkania po rozdaniu Oscarów. Już wcześniej Ruffalo wielokrotnie chwalił koreański film.

Jedyną pewną informacją, potwierdzoną przez Joon-ho Bonga, są trwające właśnie rozmowy z Adamem KcKayem, który ma zająć stanowisko jednego z producentów wykonawczych.