WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwiastun rosyjskiego filmu Czarnobyl. Otchłań

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Czarnobyl. Otchłań będącego rosyjską odpowiedzią na serial HBO. Jak bardzo oba przedstawienia katastrofy w elektrowni jądrowej będą się różnić?

Gdy na HBO pojawił się serial Czarnobyl bardzo szybko zyskał ogromną popularność, a pozytywne opinie przełożyły się na wiele nagród. Niestety przedstawiona w nim historia nie wszystkim przypadła go gustu. Rosjanie zarzucili, że serial stawia ZSRR w złym świetle, a fakty są przekłamane. Dlatego właśnie postanowili nakręcić swoją, rzekomo prawdziwszą, wersję wydarzeń z kwietnia 1986 roku.

Film opowie o próbie powstrzymania skutków katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Głównymi bohaterami są Walery Bezpałow,  Aleksiej Ananenko i Borys Baranow. To oni przeprowadzili samobójczą wręcz akcję otwarcia zaworów głównych w zalanej elektrowni. Dzięki temu nie doszło do skażenia i kolejnych wybuchów. W jednej z głównych ról wystąpi Danila Kozlovsky, który odpowiada również za reżyserię.

Czarnobyl. Otchłań zadebiutuje w rosyjskich kinach 8 października 2020 roku. Nie wiadomo jednak czy przewidywana jest dystrybucja międzynarodowa.