WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Multiplayer Man of Medan pozwoli Wam zorganizować noc horrorów

Multiplayer Man of Medan to jedno z większych zaskoczeń, jeśli chodzi o tę produkcję. Jak z gry dla pojedynczego gracza zrobić produkcję dla wielu osób?

Autorzy Until Dawn, które było ekskluzywnym horrorem dla konsoli PlayStation 4 postanowili, że tym razem również zabiorą graczy w mroczną opowieść. Horrory, w których tak głęboki nacisk jest położony na fabułę zdają się być niemożliwe do przerobienia do rozgrywki wieloosobowej. A jednak – udało się!

Czytaj też: Szanghaj w GRID – nowy gameplay pokazuje kilka problemów gry

Supermassive Games ogłosiło, że The Dark Pictures: Man of Medan będzie miało nawet nie jeden, a dwa tryby rozgrywki wieloosobowej. W jaki sposób udało się dołożyć do, wydawało się, singlowej gry, opcję zabawy z innymi?

Zrobiono to poprzez dwa sposoby. Inspiracją do ich stworzenia byli sami gracze. Autorzy Until Dawn śledzili, jak ludzie bawią się w ich produkcję i okazało się, że wielu z nich znajdowało przedziwne sposoby, aby wspólnie z innymi przeżywać historię. W Man of Medan nie trzeba już kombinować. Multiplayer w grze pojawi się w formie:

  • Dzielenia historii – tryb ten umożliwi rozgrywkę z innym graczem. Każdy będzie sterował jedną z dwóch postacii, a wybory obojga wpłyną na losy każdego z nich
  • Nocy filmowej – deweloperzy zachęcają do zapraszania znajomych na filmową noc horrorów, w której zamiast filmu odpalimy Man of Medan. Tryb ten pozwoli każdemu graczowi wybrać, która postać go interesuje, a następnie będzie informowała o potrzebie przekazania kontrolera.

Czytaj też: Czekacie na Psychonauts 2? No to poczekacie dłużej

Źródło: wccftech.com