Reklama
aplikuj.pl

Trzy Mustangi doczekały się wyjątkowego pakietu Signature

Ford i Shelby mają tak wiele ze sobą wspólnego, jak z narodzinami Mustanga w 1965 roku. Współpraca producenta samochodów z tunerem układa się ciągle dobrze, więc dziwnego, że powstają nowości pokroju pakietu Shelby Signature Edition od Shelby America.

Shelby Signature Edition jest dostępny dla Forda Mustanga Shelby GT500, GT350R i GT350, który przemianowuje modele na kolejno GT500SE i GT350SE. Jednak to ten pierwszy zyskuje najwięcej, bo dzięki temu pakietowi jego moc wzrośnie do ponad 800 koni mechanicznych z podstawowych 760 KM na 93-oktanowej benzynie.

Dla przypomnienia, tę moc zapewnia 5,2-litrowy silnik V8 z doładowaniem, którego Shelby w tym pakiecie wzbogaciło nowym kołem pasowym i chłodnicą. To jednak nie koniec nowości w GT500SE, bo ten otrzymał dodatkowo ulepszone i obniżone zawieszenie oraz maskę z włókna węglowego, która pomaga temu coupe zrzucić 13,6 kilograma. Dostępny jest również opcjonalny zestaw Widebody (poszerzający).

W przypadku dwóch pozostałych modeli jest już mniej efektownie. Ulepszenia GT350SE obejmują bowiem bardziej sportowe wnętrze, unikalne felgi i opony, nowe funkcjonalne elementy stylistyczne i bardziej agresywny układ prowadzenia (via Motor1).

Czytaj też: Jak NIE podkręcać silnika L2 Corvette C8

Plany obejmują wyprodukowanie stu edycji tych Mustangów, więc łącznie 200 (sto dla GT500 i sto dla GT350/GT350R). Cena za nie wynosi kolejno 29995 i 9995 dolarów, co nie obejmuje kosztów samych samochodów i dostaw.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News