Reklama
aplikuj.pl

Na smartfonach najczęściej korzystamy z aplikacji Google’a. Tylko czy świadomie?

Gemius opublikował listę najpopularniejszych aplikacji wśród polskich użytkowników smartfonów Zdecydowanie królują wśród nich programy Google’a. Z wielu z nich Polacy korzystają całkowicie nieświadomie.

Google, Facebook, Rossman i Lidl

Tak w skrócie wyglądają najpopularniejsze wśród Polaków. Zanim zastanowimy się z czego to wynika, spójrzmy na listę.

Zdecydowanie królują tutaj aplikacje Google’a, serwisy społecznościowe oraz zakupy.

Zobacz też: Huawei bez usług Google. Czy da się z tego normalnie korzystać?

Wiele osób korzysta z nich nieświadomie. Niektórzy nie wiedzą nawet, że korzystają z Internetu

Idę o zakład, że w wielu przypadkach wybór Google’a jako wyszukiwarki lub Map Google nie jest wyborem świadomym. Jest na telefonie – korzystam. Szukam czegoś w Internecie – wpisuję i działa. Za bardzo nie przywiązujemy wagi do tego, jaka to jest aplikacja skoro działa i działa prawidłowo. Dzięki temu nie ma potrzeby szukania alternatywy.

Co więcej, wiele osób nawet nie wie, że korzystając z aplikacji łączą się z Internetem. Wynika to z raportu E-Polacy: Co robimy w Internecie? Ministerstwa Cyfryzacji z 2019 roku. Okazało się, że przy pytaniu – Ile czasu korzystasz z Internetu w ciągu dnia, podawany czas został mocno zaniżony. Wynika to z tego, że osoby korzystające np. z Messengera nie są świadome, że łączą się z Internetu. To tylko komunikator, tak samo jak Netflix czy YouTube to tylko odtwarzacz.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News