WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Na Spotify pojawią się Stories… Czy tego nie jest już zbyt dużo?

Na Spotify pojawią się Stories… Czy tego nie jest już zbyt dużo?

Spotify to jedna z najpopularniejszych platform z muzyką. Prosta w obsłudze, z tanim abonamentem i ogromną biblioteką utworów i podcastów. Na parę funkcji jeszcze czekamy, ale wygląda na to, że dostaniemy nie takie, jakbyśmy chcieli, bo wkrótce na Spotify pojawią się Stories. Tylko nich mi ktoś powie – po co?

Na Spotify pojawią się Stories

Stories to taka krótka relacja z jakiegoś fragmentu naszego życia. Zaczęło się od Snapchata. Za pomocą tej funkcji możemy udostępnić filmik lub zdjęcia, które znikną po 24h (najczęściej). Opcja ta pojawiła się na Instagramie, Facebooku i niedawno też na Twitterze. I wiecie, ma to sens na portalach społecznościowych, gdzie mamy wielu znajomych lub chcemy dotrzeć do jak największego groma osób. Funkcja Stories dostępna pod różnymi nazwami na poszczególnych portalach ma ogromną popularność.

Czytaj też: Świąteczne hity na Spotify – czego słuchają użytkownicy?
Czytaj też: Opera dodaje funkcję odtwarzacza – jest tam Spotify i Apple Music
Czytaj też: Dostęp do TIDAL HiFi za niecałe 2 zł na cztery miesiące, a standardowy za złotówkę!

Jeden z użytkowników Twittera pokazał krótki filmik, na którym możemy zobaczyć funkcję Stories na Spotify. Relacja wyświetla się w formie małego kółka z informacją  „Tap to see this story”, w tym przypadku funkcja pojawiła się przy świątecznej playliście.

Po kliknięciu w niego wyświetla się krótki filmik. Na razie ta opcja jest dopiero testowana, więc niektórzy mogą znaleźć ją u siebie. Okazało się, że u mnie ona jest, więc dorzucam Wam screeny, jak to wygląda w polskiej aplikacji.

Dla uspokojenia należy dodać, że najprawdopodobniej korzystać z niej będą mogli tylko artyści, albo samo Spotify dodając nam kilka słów od gwiazd muzyki, albo coś w tym stylu. Przy podcastach to może się sprawdzić, jeśli ich autor będzie mógł przekazać nam jeszcze później jakieś dodatkowe informacje. Tylko nadal nie uważam, by było to potrzebne. Zarówno gwiazdy muzyki jak i twórcy podcastowi mają inne media społecznościowe do kontaktu z fanami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News