Nadchodzi kanał społeczności w Mapach Google. O co chodzi?

Już wkrótce Mapy Google mogą jeszcze bardziej przypominać portal społecznościowy dzięki dodatkowi „kanał społeczności”. Ale co to dokładnie będzie?

Kanał społeczności w Mapach Google to prawie jak tablica na Facebooku

Mapy Google już od dawna nie są tylko aplikacją pozwalającą na znalezienie drogi z punktu do punktu. W dobie pandemii Mapy w znacznym stopniu zaczęły ułatwiać nam życie pokazując zatłoczenie, popularne godziny w sklepach czy obostrzenia obowiązujące na danym terenie. Od dawna również możemy dodawać tam swoje opinie o danych miejscach czy zdjęcia. A teraz w zakładce Eksploruj pojawi się nowe rozszerzenie.

Kanał społeczności będzie miejscem, w którym pojawią się ostatnie recenzje, posty i zdjęcia, które do map dodadzą lokalni przewodnicy i obserwowane przez nas osoby. Co bardzo może przypominać tablicę na Facebooku.

Reklama

Ale Google podkreśla, że celem kanału społeczności ma być zwiększenie świadomości użytkowników Map na temat wydarzeń w ich okolicy. Ma to również pomóc lokalnym biznesom, którym często trudno jest dotrzeć do większego grona klientów. I tutaj jest sporo racji, często nie mamy pojęcia, że w naszej okolicy są jakieś sklepy, lokale gastronomiczne czy usługi dopóki nie trafimy na nie przypadkiem lub ktoś nam o nich nie powie. Zwykle chodzimy w znane miejsca, bo w końcu „po co szukać”?

Czytaj też: Szybsze i wygodniejsze zakupy dzięki aplikacji Rossman GO
Czytaj też: Aplikacja mobilna InPostu pozwoli na nadawanie przesyłek bez drukowana etykiet
Czytaj też:
Nowości w Huawei AppGallery – aplikacja Librus i InPostu zintegrowane z HMS

Wydaje mi się, że dzięki takiej opcji, w której prócz opinii znajdziemy też zdjęcia, odkryjemy więcej miejsc, a także unikniemy odwiedzania tych, które mają słabe opinie i są niewiarygodne. Nowa opcja ma pojawić się w Mapach już wkrótce, więc pozostaje cierpliwie czekać na aktualizację.