Reklama

Nadchodzi rewolucja w esporcie akademickim

esport, zawody akademickie, esport zawody akademickie

Esports Association rozpoczęło właśnie współpracę z esportsLAB w ramach Edu Esports League. Uczestnicy zmagań wezmą udział w innowacyjnym projekcie badawczym.

Edu Esports League to esportowe mistrzostwa akademickie w CS:GO i LoL. W zeszłym roku rozpoczęła się wiosenna faza sezonu 2019/2020, gdzie po 8 najlepszych reprezentacji uczelni z poprzedniego etapu walczy o awans do finału.

Celem projektu jest odpowiedź na pytanie co i w jakim stopniu wpływa na poziom gry zawodników sportów elektronicznych. Będzie to możliwe dzięki uzyskaniu dostępu do danych opisujących zawodników, ich codzienności i funkcjonowania (tutaj pomogą smartwatche).

Ważną częścią będą też badania stacjonarne, w tym wydolność fizyczna, nawyki żywieniowe czy zdolności umysłowe. Wybrani zawodnicy wezmą też udział w testach skuteczności nowatorskich rozwiązań treningowych nakierowanych na podnoszenie poziomu gry. Po każdym z etapów uczestniczące osoby otrzymają indywidualny raport oraz rekomendacje dotyczące treningów.

Więcej na temat projektu znajdziecie tutaj. Czy uważacie, że tego typu badania mogą rzeczywiście okazać się przydatne w branży esportowej?

Czytaj też: EMUI 10 działa już na 100 mln urządzeń