Reklama

Najnowsze sterowniki Nvidia wspierają DLSS 2.0

sterowniki 445.75, dlss 2.0, sterowniki dlss 2.0

Nvidia zaprezentowała właśnie sterowniki o numerze 445.75. Przynoszą one naprawdę całkiem sporą ilość nowości.

Sterowniki dedykowane są grze Half-Life: Alyx. Zapewniają one największą możliwą wydajność w tym tytule, co jest w szczególności ważne przy grze VR. Taka optymalizacja jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z okularów do wirtualnej rzeczywistości.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Kolejna rzecz to przyniesienie obsługi technologii DLSS 2.0. To rozwiązanie jest obecne w grze MechWarrior 5: Mercenaries, Control, Wolfenstein: Youngblood oraz Deliver Us the Moon. DLSS 2.0 to ulepszona siec neuronowa do głębokiego uczenia się, która wykorzystywana jest przed rdzenie Tensor w kartach RTX. Pozwala ona na zwiększenie ilości klatek na sekundę bez utraty na jakości obrazu. Z pewnością będę chciał przyjrzeć się implementacji tej technologii w tych tytułach.

Ostatnia nowość to dodanie kolejnego monitora do listy G-Sync Compatible. Jest to monitor cer XB273GX – osoby posiadające go mogą już włączyć G-Sync w sterownikach.

Nowe drivery Nvidia 445.75 możecie pobrać pod tym linkiem. Więcej na temat samego DLSS 2.0 możecie dowiedzieć się tutaj.

Czytaj też: [email protected] wydajniejszy od 7 najlepszych superkomputerów razem