WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – filmy i seriale [27.02.2020]

Podrzucamy wam kilka ważnych informacji, które dziś mogły wam umknąć. Co wydarzyło się w świecie filmów i seriali? Nowy zwiastun Mulan, Indiana Jones 5 bez Stevena Spielberga i wiele innych newsów z 27 lutego przeczytacie poniżej.

Simpsonowie – zwiastun odcinka parodiującego Avengers

Simpsonowie bardzo często parodiują różne popkulturowe motywy. Tym razem nadeszła pora na Avengers: Infinity War, do którego będzie nawiązywać najnowszy odcinek. Usłyszymy w nim braci Russo, którzy użyczą głosu swoim odpowiednikom, a także Kevine Feige, którego postać nosi nazwę Chinnos i jest parodią Thanosa. Odcinek nazywa się Bart the Bad Guy. Przeczytajcie opis odcinka:

Na skutek serii nieporozumień Bartowi udaje się zobaczyć przedpremierową wersję sequela ekstremalnie popularnego filmu superbohaterskiego „Vindicator”. Bohater szybko odkrywa, że swoją nowo nabytą spoilerową wiedzę może wykorzystać jako materiał do szantażu. Gdy głowy studia stojącego za filmem dowiadują się o planie Barta, nie zamierzają zwlekać w podjęciu prób uciszenia bohatera. 

Mulan – nowy spot, plakaty i wideo zza kulis

Mulan to najnowsza superprodukcja będąca wersją live-action znanej animacji Disneya, nie będzie to jednak typowy dla studia musical. Główną bohaterką, podobnie jak w oryginalnej animacji, jest Mulan, nastolatka, która w przebraniu mężczyzny wyrusza na wojnę. Robi to, by zastąpić schorowanego ojca, który w innym wypadku sam musiałby iść walczyć. Hua Mulan jest bohaterką jednej z najpopularniejszych chińskich legend.

Premiera Mulan zaplanowana została na 27 marca.

Indiana Jones 5 – Steven Spielberg nie stanie za kamerą

Według doniesień Indiana Jones 5 będzie pierwszym filmem z serii, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Według The Hollywood Reporter i Variety decyzję podjął sam reżyser, a powodem była chęć przekazania serii nowemu pokoleniu. Podobno trwają już rozmowy z reżyserem filmu Logan: Wolverine – Jamesem Mangoldem. Na razie jednak są to niepotwierdzone informacje, choć podane przez wiarygodne portale.

2. sezon The Mandalorian – sławni reżyserzy wśród twórców serialu

Po sukcesie pierwszej odsłony nikogo nie dziwie, że serial The Mandalorian dostał 2. sezon. Według najnowszych informacji dwóch znanych reżyserów zostało zaangażowanych do nakręcenia pewnych sekwencji w odcinkach. Robert Rodriguez i James Mangold mieliby zająć się poszczególnymi scenami, ale nie całymi odcinkami. To dość ciekawa informacja, zwłaszcza, że obaj mają dość charakterystyczny styl. Na razie jednak nikt oficjalnie tego nie potwierdził.

Ciche miejsce 2 – nowy plakat

Emily Blunt powraca do swojej roli w Cichym miejscu 2. Na ekranie pojawi się również Millicent Simmonds, Noah Jupe, Cillian Murphy i Djimon Hounsou, zaś za kamerą znów stanął John Krasinski. Pierwsza część z 2018 roku zebrała wiele pozytywnych recenzji zarabiając przeszło 340 milionów dolarów przy budżecie 17 mln.

Akcja filmu osadzona jest tuż po wydarzeniach z pierwszej części. Pozostali członkowie rodziny Abbotów muszą mierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu i to w absolutnej ciszy. Tym razem jednak film skupi się na rozwinięciu przedstawionego poprzednio świata, zobaczymy nie tylko pierwszy dzień apokalipsy, ale dowiemy się o niej więcej.

Ciche miejsce 2 wejdzie do polskich kin 18 marca.

Zwiastun filmu Dolina Bogów

Zobaczcie nowy zwiastun filmu Lecha Majewskiego Dolina Bogów. W obsadzie znalazł się John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

Oto oficjalny opis filmu:

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela. Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

Premiera – 27 marca.

Nowy fragment animowanego filmu Superman: Red Son

Superman: Red Son to adaptacja komiksu o tym samym tytule autorstwa Marka Millara, Dave;a Johnsona i Killiana Plunketta. Przedstawia zupełnie inne Uniwersum DC. Historia umieszcza katastrofę Kal-Ela w Rosji w latach 30. a nie w Kansas. To pozwala Supermanowi stać się największym superbohaterem Związku Radzieckiego.

Mulan, Simpsonowie, Steven Spielberg, Indiana Jones 5, 2. sezon The Mandalorian, Ciche miejsce 2 plakat, Emily Blunt, Dolina Bogów, John Malkovich