WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pszczoły, krew i morderca z hakiem czyli pierwszy zwiastun horroru Candyman

Zgodnie z obietnicą do sieci trafił dziś pierwszy zwiastun filmu Candyman będącego „duchową kontynuacją” horroru z 1992 roku. Niestety wygląda na to, że trailer pokazuje większość najważniejszych momentów, więc jeśli nie lubicie wiedzieć za wiele to nie oglądajcie.

Candyman to jeden z klasycznych horrorów, który doczeka się nowej wersji. Oryginał opowiadał o studentce Helen, która jako temat swojej pracy magisterskiej wybrała miejski horror. Podczas poszukiwania materiałów trafia na legendę o Candymanie, duchu, który nawiedzał jedno z osiedli w Chicago. Gdy upiór budzi się do życia zaczyna popełniać szereg bestialskich zbrodni, ale oskarżona o to zostaje niewinna Helen. W tytułowej roli wystąpił wówczas Tony Todd, a w Helen wcieliła się Virginia Madsen.

W nowej wersji Candymana zagra Yahya Abdul-Mateen II, a oprócz niego w filmie wystąpi: Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett i Cassie Kramer, która zagra tę samą postać, którą w oryginale grała Madsen. Tony Todd również pojawi się w nowym Candymanie.

Niestety wydaje się, że zwiastun zdradza zbyt wiele szczegółów i kluczowych dla filmu momentów, choć mam nadzieję, że to tylko wrażenie i Candyman będzie w stanie nas czymś zaskoczyć.

Dostaliśmy też opis fabuły:

Tego lata zdobywca Ocara, Jordan Peele, przedstawi świeże spojrzenie na mrożącą krew w żyłach miejską legendę, którą starsze rodzeństwo przyjaciół opowiadało ci podczas nocowania – Candyman. Początkująca reżyserka Nia DaCosta stanęła za kamerą współczesnego wcielenia kultowego horroru.

Odkąd mieszkańcy sięgają pamięcią dzielnica Cabrini Green w Chicago była terroryzowana historią o nadprzyrodzonym zabójcy z hakiem. Przywołać go było bardzo łatwo, wystarczy, że pięć razy wymówiło się jego imię przed lustrem. Obecnie dzielnica wygląda już inaczej i zamieszkują ją zupełnie inni ludzie. Do jednego z apartamentów w Cabrini wprowadza się artysta Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II) wraz ze swoją dziewczyną Bianną Cartwright (Teyonah Parris), która prowadzi galerię sztuki. Pewnego dnia Anthony spotyka jednego z najstarszych mieszkańców dzielnicy, który opowiada mu prawdziwą historię Candymana. Pragnąc wykorzystać tę opowieść jako inspirację mężczyzna zaczyna zgłębiać się coraz bardziej w temat nieświadomie wskrzesza zapomnianą legendę.

W USA Candyman wejdzie do kin 12 czerwca, nie znamy jeszcze daty polskiej premiery.