WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [13.02.2020]

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [13.02.2020]

Rynek smartfonów próbuje odnaleźć się po odwołaniu targów Mobile World Congress. Kolejni producenci przekładają premiery swoje urządzeń na okres – po targach. Oprócz tego na Androida zmierza Gwint, a WhatsApp ma 2 mld użytkowników.

Xiaomi Mi 10 w Europie z opóźnieniem

Xiaomi Mi 10 premiera specyfikacja cena

Chińska premiera smartfonów Mi 10 odbyła się dzisiaj. Europejska miała mieć miejsce 23 lutego w Barcelonie. Jak na razie nie wiadomo kiedy konkretnie zostanie zorganizowana. Wiem natomiast, że będzie to zupełnie nowe wydarzenie, a jego termin i miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

Firma wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie:

Xiaomi rozumie decyzję GSMA o odwołaniu Mobile World Congress w Barcelonie. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, partnerów oraz gości Xiaomi, co jest naszym najwyższym priorytetem, zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu globalnej premiery najnowszej, flagowej serii Mi 10, która była zaplanowana na 23 lutego 2020 roku, dzień przed MWC.
 
Konferencję w Europie, na której zaprezentujemy serię Mi 10 oraz inne produkty, zorganizujemy w późniejszym terminie. Serdecznie dziękujemy naszym fanom, mediom, partnerom i użytkownikom za ich wsparcie w tym trudnym czasie.
 
Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość.
 
#NoMiWithoutYou

Oppo Find X2 gdzieś w marcu

Oppo Find X2 aparat Sony IMX 708

Dwa dni przed targami Mobile World Congress swój debiut miał mieć Oppo Find X2. To premiera, na którą najbardziej czekałem z całych targów. Wydarzenie zostało przesunięte na nieokreślony termin w marcu.

I do tego oświadczenie Oppo:

Oppo szanuje i rozumie decyzję GSMA dotyczącą odwołania wydarzenia MWC Barcelona 2020. Po dogłębnym rozważeniu postanowiliśmy również przesunąć termin Oppo Find X2 Global Launch Event, pierwotnie zaplanowany na 22 lutego. Obecnie wydarzenie zostanie przełożone na marzec, a wkrótce udostępnimy dodatkowe informacje.
Dziękujemy za Wasze dotychczasowe i nieustające wsparcie i z niecierpliwością oczekujemy na zaprezentowanie naszego najnowszego flagowego smartfonu 5G w najbliższej przyszłości.

Realme gra ekonomicznie. I słusznie

Realme w Polsce

Bardzo podoba mi się podejście do sprawy Realme. Europejska premiera smartfonu X50 5G oraz oczekiwane ogłoszenie wejścia marki na polski rynek miało odbyć się również w Barcelonie.

Ale nic straconego. Realme z Barcelony przenosi się do Madrytu i swoją konferencję zorganizuje już 24 lutego. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Gwint zmierza na Androida

gwint, wiedźmińska gra karciana, Android

Wiedźmińska gra karciana raczej średnio została przyjęta na komputerach i konsolach. Ale wydaje się idealnym tytułem na urządzenia mobilne. Już niedługo gra zadebiutuje na urządzeniach z Androidem.

A już teraz można wstępnie zarejestrować się w Google Play, dzięki czemu na pewno nie przegapicie premiery gry.

WhatsApp ma 2 mld użytkowników. Całkiem sporo

WhatsApp 2 mld użytkowników

WhatsApp istnieje na rynku od 2009 roku, ale za moment przełomowy w historii komunikatora trzeba uznać wykupienia go przez Facebooka za skromne 19 mld dolarów.

Tempo wzrostu liczby użytkowników jest całkiem spore. Na początku 2018 roku z WhatsAppa korzystało 1,5 mld użytkowników. Do 2 mld udało się dobić w ciągu dwóch lat. Niektórzy powiedzą, że to powolny wzrost, ale hej! Z WhatsAppa korzysta ponad 26,5% ludności świata!