Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [06.03.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W tym tygodniu swoją premierę zaliczył niewielki crossover, ale też pierwsze prawdziwe elektryczne Volvo. Jak zapewne się spodziewacie, to nie wszystko.

Premiera Hyundai Bayon 2022. To crossover w skórze hatchbacka

Mierzący 418 cm długości, 1770 cm szerokości i 1490 cm wysokości, Hyundai Bayon zadebiutował, jako jeszcze mniejszy crossover od Hyundaia Kona. W takim nadwoziu producent uzyskał 411 litrów pojemności ładunkowej przy rozłożonych i 1205 litrów przy złożonych siedzeniach.

Czym dokładnie jest Bayon? Zasadniczo jest to crossoverowa wersja hatchbacka i20 na rynek europejski, oferująca nowoczesne akcenty marki pokroju ostrych linii znanych z nowego Tucsona, czy reflektorach LED nawiązujących do bumeranga z tyłu. Wewnątrz jednak widzimy znaczące kopiuj-wklej z i20, jako że projekt deski rozdzielczej został zasadniczo przeniesiony z tego modelu.

Elektryczny SUV C40 Recharge Volvo zadebiutował

Volvo C40 Recharge jest wyjątkowe dla producenta przede wszystkim dlatego, że to pierwszy model zbudowany od podstaw z myślą o elektrycznym układzie napędowym. Pierwszy, ale oczywiście nie ostatni, bo Volvo już ogłosiło, że do 2030 roku planuje sprzedawać tylko samochody elektryczne.

Toyota Aygo nowej generacji poniekąd potwierdzona

Toyota poniekąd potwierdziła, że szykuje do debiutu następcę Aygo, o którym wypowiada się, jako o “pojazdu nowej generacji z segmentu A na bazie platformy GA-B.

Nowa podstawowa Toyota dołączy do modelu Yaris w segmencie małych samochodów, a na zdjęciach szpiegowskich w kamuflażu Toyota Aygo nowej generacji wykazała, że zachowa swój kształt hatchbacka.

Zwycięzca Europejskiego Samochodu Roku 2021

A jeśli już o modelu Yaris mowa… ten został zwycięzcą konkursu Europejskiego Samochodu Roku 2021, a pochwalono go za “wygląd, jakość, wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa i komfortu, osiągi i prowadzenie”, ale przede wszystkim wydajny system hybrydowy.

Project Trinity Volkswagena zapowiedziany na… 2026 rok

Na sam koniec nieco tajemniczo, ale też obiecująco. Mowa o zapowiedzi Project Trinity, a więc nowej erze elektrycznych samochodów od Volkswagena. Będzie to nic innego, jak flagowy elektryczny model firmy, który wprowadzi elektryczną mobilność na nowy poziom. Na zwiastunie widzimy, że przyjmie nadwozie sedana, a jak twierdzi firma, zapewni on autonomiczność na poziomie czwartym, czyli tym “prawie idealnym”.