WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [18.10.2020]

W tym tygodniu Tesla zaszalała ze zmianami, ale to nie wszystko. Mamy też dwa nowe Volkswageny, odpowiedź na nurtujące pytanie i wścibskość Unii Europejskiej.

Ogromne zmiany w ofercie Tesli

W nagłówku wyjątkowo nie znajdziecie odnośnika do konkretnej wiadomości, a ostatnich newsów z Teslą w roli głównej. Ta firma Elona Muska w ubiegłym tygodniu zaszalała wręcz ze zmianami w swoich elektrycznych Modelach, zwiększając zasięg praktycznie każdego z nich, tnąc ceny swojego pierwszego masowo produkowanego EV, a na dodatek ujawniając odświeżony Model 3.

Tesla Model 3 2021 premiera

Volkswagen ujawnił nowy model Golf GTI Clubsport

Szybkie sprawozdanie z nowego modelu Volkswagen Golf GTI Clubsport? W tym modelu możecie liczyć przede wszystkim na ulepszony silnik, hamulce, zawieszenie i układ kierowniczy. Rozpoznacie go po przedniej maskownicy o strukturę plastra miodu, dodatkowym wstawkom w kolorze nadwozia na przedniej konsoli i kolorystycznym wstawkom.

Golf GTI Clubsport pod maską przyjął 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 296 KM i momencie obrotowym rzędu 400 Nm. Ten Golf jest dostępny wyłącznie z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów, a według Volkswagena przyszpiesza do setki w mniej niż sześć sekund.

Oto Taos, czyli nowy kompaktowy SUV Volkswagena

Volkswagen Taos 2022, bo do sprzedaży w USA wejdzie dopiero na 2022 rok modelowy, nawiązuje do jednego z miast w stanie Nowy Meksyk, a jego określenie mianem „kompaktowego SUVa” oddaje jego charakter bez reszty.

Bazujący na platformie MQB Taos będzie mierzył 446 centymetrów długości, a jego rozstaw osi sięgnie 269 centymetrom. Napędzi go standardowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra o mocy 158 koni i 250 Nm momentu obrotowego.

Unia Europejska zakazała pewnego dodatku do Rolls-Royce. O co poszło?

Nowe przepisy Unii Europejskiej sprawiły, że kultowa „ozdóbka”, wieńcząca maskę każdego Rolls-Royce z opcją podświetlenia stała się niezgodna z prawem. Powód? Ponoć to dodatkowe podświetlenie generowało problem „zanieczyszczenia świetlnego”.

Najlepiej teraz mają ci, którzy jeszcze nie zdołali kupić swojego Rolls-Royce z podświetlanym Spirit of Ecstasy. Ten po prostu zniknie z szeregu opcjonalnych dodatków do samochodu, ale właściciele modeli z tym dodatkiem muszą udać się do producenta na szybki demontaż.

Tajemnica kamuflażu. Dlaczego firmy ukrywają prototypy samochodów w testach?

Na sam koniec coś dłuższego – czy zastanawialiście się, skąd wziął się kamuflaż na testowanych samochodach w przedprodukcyjnych wersjach i jaka jest jego rola? Nasz artykuł odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania na ten temat, dlatego zapraszam! Klikajcie śmiało w powyższy nagłówek.