Reklama
aplikuj.pl

Oto Taos, czyli nowy kompaktowy SUV Volkswagena

kompaktowy-suv-volkswagena Taos

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że Volkswagen Taos doczekał się zwiastuna, a dziś mamy przyjemność poznać ten model na rynek amerykański w szczegółach.

Kompaktowy SUV Taos od Volkswagena

Volkswagen Taos 2022, bo do sprzedaży w USA wejdzie dopiero na 2022 rok modelowy, nawiązuje do jednego z miast w stanie Nowy Meksyk, ale jego produkcja ruszy już w meksykańskiej fabryce w Puebla. Określenie „kompaktowy SUV” oddaje z kolei jego charakter bez reszty.

Czytaj też: Czy warto kupić elektrycznych samochód? Oto 10 powodów od Volkswagena
Czytaj też: 
Elektryczny Volkswagen ID.R już z piątym rekordem okrążenia. Jest i nagranie!
Czytaj też: 
Oby Volkswagen Jetta zgarnął nowy 1,5-litrowy silnik TSI z Taosa

Bazujący na platformie MQB Taos mierzy 446 centymetrów długości, a jego rozstaw osi sięga 269 centymetrom. Napędzi go standardowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra.

Ten zapewni moc 158 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 250 Nm. Klienci z kolei mogą liczyć na napęd RWD z 8-biegowym automatem i AWD za sprawą 7-biegowej DCT.

Czytaj też: Nowy Volkswagen Golf GTI TCR nagrany w testach
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach
Czytaj też: ID.4 czyli premiera pierwszego elektrycznego SUVa Volkswagena

Po stronie nadwozia Volkswagen Taos nie wyróżnia się zbytnio, ale musimy docenić przednią konsolę, sprawiającą wrażenie nowoczesnej ze swoim podświetleniem rozciągającym się na całej szerokości kratki zwieńczonej wielką odznaką producenta. Wewnątrz z kolei nie zabraknie cyfrowego zestawu wskaźników i 8-calowego, dotykowego systemu infotainment.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News