Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [2.05.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W ubiegłym tygodniu na przełomie kwietnia i maja doczekaliśmy się kilku ważnych premier oraz informacji, wśród których te poniższe zasługują na szczególną uwagę.

Volvo zmienia rynek motoryzacyjny ponownie. Renault i Dacia pójdą w jego ślady

Kiedy Volvo w 1959 roku zaczynało wprowadzać do swoich modeli trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, było krytykowane na wielu frontach. Volvo jest więc firmą, która stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i to właśnie sprawiło, że w ramach projektu Vision 2020 wprowadziło elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h we wszystkich swoich nowych samochodach.

Jeszcze jeden milion

Gdy w 1959 roku wprowadziliśmy trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, spłynęła na nas fala krytyki. Od tamtej pory pasy uratowały ponad milion osób. Nadszedł czas na kolejny krok, abyśmy mogli ocalić kolejny milion.#ForEveryonesSafety Dowiedz się więcej: http://bit.ly/JeszczeJedenMilion

Posted by Volvo Car Poland on Wednesday, October 14, 2020

Co ciekawe, Volvo najwyraźniej zainspirowało do tego samego inne marki, bo ponoć podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami, szef Renaulta wyjawił plany wprowadzenia ograniczenia prędkości również do 180 km/h we wszystkich swoich nowych samochodach. Dotyczy to nie tylko modeli Renault, ale też podlegającej firmie Dacii.

Ten elektryczny Volkswagen ma być rewolucyjny. Project Trinity pod lupą

Pojawiły się właśnie nowe, nieoficjalne informacje na temat Project Trinity Volkswagena, który to będzie jednym z pierwszych samochodów na podstawie nowej platformy SSP i przyjmie nadwozie w stylu łączącym charakterystyczne cechy sedana, hatchbacka i crossovera, przypominając wielkością ID.4. Ten model ma być ustandaryzowany, obsługiwać aktualizacje OTA i kosztować zaledwie 35000 euro.

Nowe zwiastuny Project Trinity, zapowiedź autonomicznego tira Volkswagena

Zapowiada się więc naprawdę ciekawie, a zwłaszcza przez fabryczne wsparcie autonomii poziomu drugiego w standardzie w dniu wejścia na rynek, które z upływem czasu osiągnie poziom czwarty.

Premiera Hyundai Kona N 2022. Czekaliśmy na nią długo, ale było warto

W tym tygodniu swoją premierę zaliczył Hyundai Kona N 2022, którego napędza czterocylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra prosto z Velostera N. Dzięki temu rozpędza się do setki w 5,5 sekundy, a maksymalnie dobija do 240 km/h. Nieźle, jak na SUVa o wadze 1515 kg.

Dzięki silnikowi Kona N stała się jednym z najpotężniejszych SUVów Hyundaia w historii, jako że zawdzięcza mu moc 280 koni mechanicznych i 392 Nm momentu obrotowego w połączeniu ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów z precyzyjną zmianą biegów i wieloma nowinkami wizualnymi.

Nowa Honda Civic zadebiutowała w pełni. Co przynosi 11. generacja?

Nowa generacja Hondy Civic, to szereg nowości przy zachowaniu dawnego charakteru i obiciu go w bardziej kanciaste panele nadwozia. Najważniejsze nowości? Technologiczna rewolucja w kabinie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami oraz w systemie samochodu z ulepszonym systemem Honda Sensing na czele.

Honda Civic 2022 wkroczy na rynek pełna smaków i wariantów w postaci wykończenia LX, Sport, EX i Turing.Te dwa pierwsze wykończenia napędza 2-litrowy silnik z czterema cylindrami o mocy 160 koni mechanicznych i 187 Nm momentu obrotowego.

Przyszłość firmy Lotus ujawniona. Ta marka zabłyśnie pod władzą Geely

Geely sprawił, że Lotus w ciągu następnych lata stanie się jednym z motoryzacyjnych gigantów, a przynajmniej takie są plany. Ma to zapewnić znacząca rewolucja w działaniu Lotus razem z opracowaniem przynajmniej czterech samochodowych platform (m.in. E-Sports, Premium Architecture, Evolution) zorientowanych na elektryczny napęd.

Ostatnim modelem spalinowym marki ma być ogłoszony właśnie Lotus Emira, który premierę zaliczy 6 czerwca. Wiemy, że wewnątrz firmy określa się go mianem Type 131, a on sam jest częścią strategii Lotus Vision80. Wcześniej było wiadome, że ten samochód zadebiutuje w szerokim przedziale cenowym od 280 do 535 tysięcy złotych.