Najczęściej kupowanym produktem na raty online w 2020 roku był smartfon

bosch, Najczęściej kupowanym produktem na raty online w 2020 roku był smartfon

Najnowszy raport Santander Consumer Bank Polaków portfel własny – zakupy w dobie pandemii pokazuje, że w 2020 roku nie tylko większość zakupów przenieśliśmy do sieci. Wzrosło również zainteresowanie kredytami online i zakupami na raty, przede wszystkim smartfonów.

Wzrost zainteresowania ratami w kanale online w 2020 roku, smartfony najczęściej kupowanym produktem na kredyt

Pandemia zmieniła nasze nawyki. Nie tylko jeśli chodzi o higienę czy poruszanie się poza domem, ale również pracę, naukę i zakupy. Najnowszy raport Santander Consumer Bank pokazuje, że aż jedna trzecia Polaków zaczęła chętniej kupować w sieci. Jednocześnie wzrosło zainteresowanie produktami na raty udzielanie właśnie online. W stosunku do 2019 roku nastąpił wzrost sprzedaży kredytów ratalnych online aż o 168 proc., największy wzrost nastąpił w pierwszych miesiącach pandemii.

Czytaj też: Google Chrome ułatwi korzystanie z wielu kart
Czytaj też:Aplikacja mObywatel pomoże w rozliczeniu e-PIT za 2020 rok
Czytaj też: Player – koniec darmowego oglądania i płatność za seans z reklamami

Najwięcej kredytów ratalnych w 2020 roku udzielono na zakup sprzętu w sklepach oferujących RTV i AGD, a także w tych z telefonami, meblami i artykułami sportowymi i turystycznymi. Najczęściej Polacy brali kredyt ratalny na zakup smartfona – 32 proc., 16 proc. brało na raty telewizory, 11 proc. laptopy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również rowery, lodówki i pralki.

W całym 2020 roku to właśnie smartfony Polacy najchętniej kupowali na raty. Jednak w kwietniu 2020 roku to laptopy królowały w tym temacie. Nie ma się co dziwić, do pracy i nauki zdalnej potrzebny był sprzęt.