WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Następny Honda Civic Type R w świetle szalonych plotek

Następny Honda Civic Type R w świetle szalonych plotek

Rok temu często słyszeliśmy o tym, że ujawniona już nowa Honda Civic Type R będzie hybrydą, ale wiele z plotek okazało się fałszywych. Te jednak ponownie wyłoniły się z odmętów.

Najnowsze plotki krążące w sieci (BestCarWeb.jp) wspominają, że to ta nadchodząca Honda Civic Type R nowej generacji (planowana na 2022 rok) przyjmie dodatek elektrycznej mocy. Tym razem wspomina się, że kolejne wydanie tego modelu będzie napędzany 2-litrowym silnikiem z czterema cylindrami, który napędzi przednią oś, podczas gdy tą tylną zajmą się dwa silniki elektryczne.

To sprawi, że Civic Type R będzie miał do zaoferowania moc prawie 400 koni mechanicznych, ale nie bierzcie tych informacji zbyt na poważnie. Przeczą one bowiem innym plotkom z ubiegłego miesiąca, które z kolei sugerowały, że modele Type R będą napędzane wyłącznie benzyną (via Motor1).

Czytaj też: Prototyp Skoda Enyaq iV nagrany w testach z przyczepką

Czytaj też: Co nowego w Honda Civic Si 2020?

Jednak w wywiadzie udzielonym w zeszłym miesiącu starszy wiceprezes Hondy Europe powiedział, że:

[…] nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie.

Obecna generacja Type R posiada napęd na przednie koła za sprawą 2-litrowego turbodoładowanego silniku o mocy 306 koni mechanicznych i 400 Nm momentu obrotowego. Te cyferki trafiają do sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, co wystarcza dla tego 1406-kilogramowego hatchbacka. Jak możemy się spodziewać, dodatkowe 100 KM sprawi, że Typ R będzie zupełnie inną bestią na drodze.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News