WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nathan Drake w Uncharted 5 – jakie są szanse na powrót bohatera?

Nathan Drake w Uncharted 5? Czy są jakiekolwiek szanse na powrót bohatera?

W grach wideo, filmach czy książkach znamy przypadki serii, które gdyby zakończyły się kilka lat temu, to można by je uznawać za kultowe. Osoby stojące za takimi bohaterami czy historiami widząc jednak ogromne przychody płynące z danej marki, wolą ją eksploatować do woli. Nie myślą oni, że lepiej jest teraz odstawić stworzony hit na bok i zachować sobie jego ewentualną kontynuację na za kilkanaście lat.

Czytaj też: Premiera Rune przyśpieszona przez rezygnację z wczesnego dostępu

Taka powracająca marka może też być niezwykle ciepło przyjęta, co będzie sporym zastrzykiem gotówki. Zarabiać na danych postaciach można przez najbliższe lata poprzez sprzedaż figurek i innych produktów opartych o to, co się stworzyło.

Są też tacy co wolą ryzykować i np. nie rezygnują z danego bohatera. Jak np. Sony Santa Monica. W tym przypadku musimy jednak pamiętać, że deweloperzy stanęli na głowie, aby ta sama postać mogła wnieść do serii coś świeżego. Są tacy co wolą w kółko wydawać te same historie, a w ten sposób dawny blask zaczyna zanikać.

Naughty Dog podjęło zatem dość dojrzałą decyzję i postanowiło dać odpocząć Nathanowi Drake’owi. Jak wiemy, seria Uncharted się nie skończyła i może trwać nadal, ale pozbycie się tak ikonicznej postaci, mogło znacznie wpłynąć na przywiązanie graczy do serii. Decyzja jednak zapadła. Niektórzy jednak wciąż mają nadzieję na powrót bohatera. Co myśli o tym oryginalny aktor głosowy?

Nolan North uważa, że decyzja o rozstaniu się z Drakiem była ciężka, ale warto było ją podjąć. Bohater zostanie zapamiętany w glorii i chwale z gry, która zdobyła mnóstwo ocen 10/10. Szansa na powrót Nate’a w Uncharted 5 odpłynęła wraz zakończeniem czwartej części.

Czytaj też: Warhammer: Chaosbane z drugą zamkniętą betą

Źródło: playstationlifestyle.net