WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Naukowcy twierdzą, że USA nie jest przygotowane na atak nuklearny

Eksperci ds. Zdrowia Publicznego wydali ocenę na temat przygotowania USA do ataku nuklearnego. Niestety, Stany Zjednoczone według nich nie są na to gotowe.

Wydatki państwa na badanie i reakcję na taką wojnę drastycznie spadły w ostatnich latach – podobnie jak liczba pracowników służby zdrowia, którzy przeszli odpowiednie szkolenie z zakresu medycyny radiacyjnej i zarządzania. Według badania przeprowadzonego w 2017 roku, ponad połowa pracowników służby ratowniczej w USA i Japonii nie wie jak leczyć osoby wystawione na radiację. To samo badanie wykazało, że nawet przeszkoleni pracownicy mogą być zbyt przestraszeni, aby wejść do strefy zagrożenia jądrowego. 33% lekarzy stwierdziło, że nie byliby w stanie odnaleźć się w takim scenariuszu.

Co więcej, detonacja bomby atomowej mogłaby pozostawić setki tysięcy ofiar z poparzeniami. Najlepszą metodą ich leczenia jest przeszczep skóry, ale w USA znajduje się tylko około 300 chirurgów, którzy wiedzą jak to zrobić. Stany muszą więc poprawić swoje służby – zagrożenie ze strony Korei Północnej cały czas jest realne.

Rosjanie zaprojektowali egzoszkielet przypominający Robocopa

Źródło: https://www.nature.com/