WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Naukowcy zalecają ograniczenie patrzenia na ekran przez dzieci

Naukowcy z kanady znaleźli odpowiedź na pytanie dotyczące wpływu ekranu na najmłodszych. Pozwoliło to na określenie limitu patrzenia na wyświetlacze dziennie, dzięki czemu dzieci mają lepiej się rozwijać.

Naukowcy przebadali dane dotyczące 4520 amerykańskich dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Stwierdzili oni, że należy ograniczyć czas spędzony przed ekranem do 2 godzin, zapewnić aktywność fizyczną oraz sen o długości od 9 do 11 godzin. Dzieci, które spełniały te zalecenia, miały znacznie lepsze wskaźniki poznawcze niż osoby niespełniające tego wymogu. Natomiast zaledwie 5% dzieci wykonywało wszystkie 3 wymagania, a aż 30% z nich żadnego. Badanie oczywiście nie jest idealne i nie uwzględnia tego, co się robi podczas patrzenia na ekran. Jest bowiem duża różnica pomiędzy graniem w gry a korzystaniem z aplikacji edukacyjnych.

Na pewno więc powstanie kolejna praca na ten temat. Pierwsze wyniki posłużą jako punkt wyjścia a nowe badania zostaną doprecyzowane. Pamiętajcie jednak żeby zapewniać swoim pociechom długi sen i dużo aktywności fizycznej – na pewno wyjdzie to na plus.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/