Reklama
aplikuj.pl

QuakeCon 2022 znowu cyfrowy. W 2023 nowy Quake?

quakecon

Wiemy już kiedy odbędzie się tegoroczny QuakeCon. Wydarzenie ponownie nie będzie mogło odbyć się w fizycznej formie, ale na przyszły rok zdaje się, że szykowane jest coś specjalnego.

Cyfrowy QuakeCon 2022

Poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego QuakeCon 2022. Tegoroczny QuakeCon znów będzie wydarzeniem wyłącznie cyfrowym, a odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2022 r. Ekipa odpowiedzialna za imprezę jest rozczarowana faktem, że w tym roku jeszcze nie wróci do Dallas. Jednak tak wielkie wydarzenie wymaga całych miesięcy planowania i w tym przypadku organizatorzy mieli za mało czasu na podjęcie decyzji. Z odpowiednim wyprzedzeniem nie mieli pewności, że uda im się zorganizować udany QuakeCon z udziałem publiczności.

Czytaj też: Oryginalny Doom otrzymał dodatek. Wiecznie żywa gra!

Zespół QuakeCon ma już teraz ciężko pracować, aby przygotować ekscytujące nowe streamy, spotkania online, konkursy, akcje charytatywne, wirtualne BYOC (przynieś własny komputer) i nie tylko. Więcej szczegółów podanych zostanie jeszcze w czerwcu. Widać jednak już teraz, że wydarzenie nie będzie jakoś specjalnie wyjątkowe. Inaczej ma się jednak sprawa z rokiem 2023, kiedy to QuakeCon ma powrócić w swojej fizycznej wersji.

Nowy Quake na QuakeCon 2023?

Ciekawie brzmią informacje od organizatorów, dotyczące wydarzenia QuakeCon 2023. W informacji od nich czytamy:

Koniecznie chcemy powrócić do formuły festiwalu z udziałem fanów w roku 2023 i już nie możemy się doczekać ponownych spotkań z przyjaciółmi. Planujemy potężne BYOC, pełne najnowszych modyfikowanych komputerów PC, szalone konkursy, mnóstwo świetnych nowych gier i sprzętu do wypróbowania przez uczestników.

Czytaj też: Steelrising opóźnione. Soulslike powtórzy sukces Elden Ring?

Można zatem zastanawiać się, czy przypadkiem wspomnienie o nowych grach nie jest jakimś sygnałem, że powinniśmy spodziewać się zapowiedzi nowej odsłony Quake? Skoro udało się znaleźć miejsce na Dooma we współczesnym rynku growym, to może i Quake rozstawiłby inne tytuły po kątach i pokazał, że jego legenda dalej trwa? Pozostaje nam czekać na ekscytująco zapowiadający się rok 2023.