Reklama

Need for Speed Mobile 2022 wyciekł. Duży Heat na małym ekranie!

need for speed

Okazuje się, że Electronic Arts pracuje nad dwoma produkcjami z logo Need for Speed. Pierwsza z nich to pełnoprawna, duża odsłona konsolowa, a druga – zupełnie niespodziewany tytuł mobilny.

Mały, duży Need for Speed

Najbliższy Need for Speed jest tworzony przez Criterion Games i zostanie wydany na konsolach aktualnej generacji. Tak myśleliśmy do niedawna. Okazuje się jednak, że EA pracuje też na mobilną odsłoną tytułu, która w końcu nie wygląda jak tytuł przystosowany do krótkich wyścigów na 30 sekund. Mobilny Need for Speed będzie miał otwarty świat!

Czytaj też: Koniec serii FIFA! EA kończy współpracę

Nowy mobilny NFS nie ma jeszcze nazwy, ale testy już trwają od jakiegoś czasu. Tytuł wyciekł na nagraniu wideo i jego autor ewidentnie chce chronić swoją tożsamość, ponieważ zakrył te części ekranu, które mogły zdradzić jego pseudonim w testach. Zobaczcie nagranie z rozgrywki!

Co wiemy o mobilnej odsłonie gry? Na ten moment w produkcji znajdują się tylko trzy pojazdy i są to: McLaren F1, Lamborghini Aventador SVJR oraz Lamborghini Gallardo. Wiemy również, że Need for Speed Mobile 2022 tworzony jest na silniku Unreal Engine 4.

Czytaj też: Rynek gier wideo traci formę! Dane z USA pokazują zmianę świata

Model jazdy ma przypominać Need for Speed Edge, a świat, po którym będziemy jeździć to… mapa wzorowana na Need for Speed Heat! Kilka lokacji będzie się różnić, ale w sporej części odwiedzimy znane miejscówki. Co jednak może niektórych zniechęcić do zabawy – w grze nie będzie pościgów policyjnych oraz historii fabularnej.

Co z dużym Need for Speed?

W produkcji jest też oczywiście duża odsłona serii. Tytuł również znajduje się w fazie testów, ale przed deweloperami prawdopodobnie jeszcze kilka miesięcy pracy. Ostatni wyciek zdradził nam mapę świata oraz pozwolił rzucić okiem na rozgrywkę. Problem jednak w tym, że na wspomnianych zrzutach ekranu mało widać.

Więcej o nowej produkcji możecie przeczytać we wpisie Nowy Need for Speed łączy realizm z anime. Dla fanów polecamy także sprawdzenie, jak prezentuje się fanowski remake Need for Speed Underground 2.