Reklama
aplikuj.pl

Nekromanta w Diablo 4 – Kość, Ciemność i Krew

diablo 4

Blizzard ujawnił dodatkowe szczegóły na temat klasy Nekromanty. Fani tej postaci z Diablo 2, Diablo 3 i Diablo Immortal mają poczuć się jak w domu, ale jednocześnie dostrzec w niej coś nowego.

Blizzard o Nekromantach w Diablo 4

Nekromanci mają do dyspozycji dwa rodzaje zasobów: esencję i zwłoki. Esencja stanowi zasób podstawowy, który odnawia się powoli, ale automatycznie. Używanie umiejętności podstawowych również odnawia esencję, pozwalając nekromantom częściej korzystać z umiejętności. Zwłoki to szczątki wrogów, którzy giną w pobliżu nekromantów. Można używać ich do przywołania szkieletowych sług lub wzmacniania innych umiejętności, np. Wybuchu Zwłok. Zwłoki pojawiają się nie tylko po śmierci wrogów w pobliżu nekromantów – można również generować je przy użyciu różnych efektów. W ten sposób gracz zyskuje dodatkową kontrolę nad tym, jak często chce z nich korzystać.

Czytaj też: Diablo 4 zapowiada się piekielnie dobrze

Jeśli chodzi o broń i pozostałe wyjątkowe wyposażenie, nekromanci korzystają z mieczy, sztyletów, różdżek, fokusów i tarcz. Jest to jedyna klasa, która może używać kos.

Style gry Nekromanty w Diablo 4

Nekromanci na wysokim poziomie mogą wybrać różne style gry: Kość, Ciemność, Krew lub Armię.

Kość

Umiejętności Kości są w dużej mierze fizyczne, czerpią więc korzyści z efektów takich jak uderzenie krytyczne. Korzystnie wpływa na nie również posiadanie i wydawanie dużych ilości esencji, ponieważ zapewniają efekty wzmacniające poszczególne ataki.

Czytaj też: Overwatch 2 za darmo! Blizzard przedstawia nowe szczegóły gry

Ciemność

Umiejętności Ciemności wykorzystują magię cieni do gnębienia przeciwników. Ataki tego typu zwykle opierają się na obrażeniach zadawanych z upływem czasu. Mogą to być również ataki wyprowadzane wielokrotnie w krótkim czasie, za które gracz jest nagradzany. Umiejętności Ciemności zawierają również elementy związane z osłabianiem wrogów i ograniczaniem kontroli. Dzięki nim gracz może trzymać przeciwników na dystans, zadając im powolną, bolesną śmierć.

Krew

Nekromanci mają również do dyspozycji moc Krwi, która pozwala kraść zdrowie wrogom. Choć to umiejętności przede wszystkim defensywne, istnieje wiele sposobów wykorzystania ich do ataku. Poza utrzymaniem wysokiej wartości zdrowia pozwalają też wzmocnić gracza i nagrodzić go za posiadanie maksymalnego zdrowia.