Reklama

Netflix anulował Altered Carbon. 3 sezonu nie będzie

Altered Carbon, Alterec Carbon sezon 2, Altered Carbon 2, Altered Carbon 2 recenzja, Richard Morgan, Joel Kinnaman, Anthony Mackie, Takeshi Kovacs, Netflix, Altered Carbon sezon 2 recenzja,

Futurystyczny serial Altered Carbon doczekał się od Netflixa dwóch sezonów i jednego anime rozszerzającego świat. Niestety dla fanów aktorskiej produkcji mamy smutną wiadomość, więcej sezonów nie będzie.

Czytaj też: Streszczamy pierwszy sezon Altered Carbon

Altered Carbon oparte jest na powieści Richarda K. Morgana pod tym samym tytułem. Pierwszy sezon zabrał nas do futurystycznego, cyberpunkowego świata, w którym cała ludzka dusza zapisana jest na specjalnym krążku, a ciała można wymieniać. Oczywiście o ile nas na to stać. Głównym bohaterem serialu jest Takeshi Kovacs, elitarny wojownik. W pierwszej odsłonie wcielał się w niego Joel Kinnaman, zaś potem zastapił go Anthony Mackie.

Czytaj też: Nowa powłoka, fabuła, problemy czyli recenzja serialu Altered Carbon – sezon 2

Altered Carbon został wyprodukowany dla Netflixa przez Skydance Television. Drugi sezon zadebiutował na platformie 27 lutego, ale już po pierwszej odsłonie słychać było sporo głosów krytyki. Nasiliły się one wraz z nowymi odcinkami i sprawiły, że oglądalność produkcji nie była tak wysoka, jakiej oczekiwała platforma.

I cóż, nie ma się co dziwić decyzji o anulowaniu Altered Carbon. Zdążyliśmy już poznać politykę Netflixa, który nie chce kontynuować produkcji, gdy oglądalność jest zbyt niska. Zwłaszcza w stosunku do poniesionych kosztów, a w przypadku Altered Carbon, gdzie mamy tak dużo efektów specjalnych, oczekiwania były z pewnością spore. Według informacji decyzja została podjęta już jakiś czas temu i nie miała nic wspólnego z pandemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News