WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix kręci właśnie Wiedźmina w Polsce

Eurogamer wpadł właśnie na zbitek informacji, które wskazują jasno, że przynajmniej część ekipy filmowej zajmującej się robieniem zdjęć do serialu Wiedźmin od Netflixa przyjechała do Polski z obsadą aktorów i zawitała w okolice byłej stolicy.

Czytaj też: Serial Wiedźmin – kolejne zdjęcia z planu

Obecnie zdjęcia są podobno kręcone w zamku we wsi Rabsztyn w województwie małopolskim, które znajduje się około 40 kilometrów od Krakowa. Nie wiemy jednak, czy zamek ma na celu odgrywanie kultowego Kaer Morhen, czy może służy jedynie za tło do jakiegoś innego wątku. Wątku zdecydowanie z udziałem czarownic, bo serialowa Triss (Anna Shaffer) i Sabrina (Therica Wilson-Rea) z pewnością zawitały do naszego kraju, co potwierdzają m.in. fotki na Instagramie. Być może szykuje się przeniesienie na wielki ekran słynnej bitwy o Wzgórze Sodden?

Jednak Rabsztyn nie będzie jedynym celem ekipy filmowej, bo obecnie (a dokładnie od 8 do 10 kwietnia) jej część ma też pracować w zamku w Ogrodzieńcu. Ten jest obecnie zamknięty pod przykrywką prac remontowych, ale wystarczy tylko zagadnąć ochronę, aby dowiedzieć, się, że w grę wchodzi jakiś serial, lub film. W obu przypadkach zamkom jednak daleko do Kaer Morhen (a jeśli już, to ten w Ogrodzieńcu może mieć szansę na „angaż”), więc albo do gry wejdzie masa efektów CGI, albo nie będą to w ogóle ważne ujęcia.

Fakt, że obecnie kręci się zdjęcia w Polsce przypieczętowała showrunnerka serialu, wrzucając w swoje tło na Twitterze fotkę właśnie z zamku w Ogrodzieńcu.

Czytaj też: Twórca modyfikacji do Wiedźmina 3 zasilił szeregi CD Projekt Red

Źródło: Eurogamer