WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Netflix wprowadza w Polsce dwa plany dla urządzeń mobilnych

Coraz więcej osób ogląda filmy na urządzeniach mobilnych. Z myślą o nich Netflix wprowadza w Polsce testowo dwa plany, które pozwalają na oglądanie treści na smartfonach i tabletach.

Netflix to teraz trzy plany standardowe i dwa mobilne

W ofercie Netflixa bez zmian pozostają główne plany przeznaczone dla wszystkich urządzeń:

  • Podstawowy – za 34 zł miesięcznie, tylko dla jednego urządzenia, materiały w jakości SD,
  • Standard – za 43 zł miesięcznie, dla dwóch urządzeń, materiały w jakości FUllHD,u
  • Premium – za 52 zł miesięcznie, dla czterech dowolnych urządzeń, materiały w jakości 4K.

Do nich dołączyły teraz dwa plany mobilne. Są to:

  • Mobile – za 24 zł miesięcznie, odpowiednik pakietu standardowego, tylko dla jednego urządzenia mobilnego (smartfon lub tablet), materiały w jakości SD,
  • Mobile+ – za 38 zł miesięcznie, dla dwóch urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) lub komputerów (laptopów i stacjonarnych).

Nowe plany będą dostępne do wyboru w ciągu kilku najbliższych dni.

Nowe plany mogą szybko zdobyć popularność

Część z Was może powiedzieć, że oglądanie filmów na telefonie to głupota. Do niedawna powiedziałby to samo. Ale moja dziewczyna ogląda więcej filmów na telefonie, niż na czymkolwiek innym. A większych ekranów w domu jest pod dostatkiem.

O popularności oglądania filmów na smartfonach świadczą też same dane. Już teraz udział filmów w mobilnej transmisji danych jest bardzo duży, a w najbliższych latach wzrośnie do 80% całego ruchu w sieciach komórkowych.

A to nie wszystko. Dane dotyczące popularności serwisów VOD w Polsce pokazują, że średnia długość pojedynczych sesji Netflixa to kilkanaście minut. W przypadku serwisów, które kojarzą się z oglądaniem typowo stacjonarnym, jakie VOD TVP jest to nawet kilka godzin. To pokazuje, że często kawałek serialu Netflixa oglądamy gdzieś w drodze do pracy lub szkoły. No chyba, że znajdzie się ktoś, kto ogląda Koronę Królów lub Rolnik szuka żony w autobusie. To zwracam szacunek!

Dlatego też plany mobilne mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem. A jeśli ktoś będzie potrzebował włączyć film na ekranie telewizora, to w dzisiejszych czasach wysłanie obrazu ze smartfonu do telewizora np. za pomocą Wi-Fi jest na wyciągnięcie ręki.