Ralph Hosier Engineering of England zajął się przekształceniem egzemplarza typowo miejskiego samochodu Civic Type-R w potwora do jazdy w terenie. Nie była to jednak fanaberia jakiegoś tam klienta, a samego oddziału Hondy w Wielkiej Brytanii, która chciała przygotować specjalnego na coroczne wydarzenie w Millbrook Proving Grounds.

Czytaj też: To wydanie Mercedes-Benz 220 podbije z Wami każdy teren

Pobyt tego egzemplarza Civic Type-R w warsztacie trzeba zaliczyć do tych z gatunku udanych, czego wynikiem okazał się gotowy do podbijania trudnego terenu hot hatch. Zwany obecnie Civic Type OveRland został podniesiony o trzy cale, dzięki niestandardowym mocowaniom i zmodyfikowanym poprzecznym łącznikom, a kolejny o cal dzięki zestawowi 18-calowych lekkich kół wyczynowych owiniętych oponami terenowymi BF Goodrich.

Felgi zostały pomalowane na biało, aby pasowały do ​​samochodu i trzeba przyznać, że wyglądają wspaniale… choć zapewne do pierwszej jazdy testowej. W nowej konfiguracji kół znajdują się również ogromne błotniki, zapasowe opony w bagażniku, klatka bezpieczeństwa i niewielka wnęka na dachu w stylu rajdowym, która ma przenosić chłodne powietrze do kabiny.

Tak z kolei wygląda dzieło innej ekipy (Team Dynamics Motorsport), która postawiła na obecność regulacji ECU, ulepszenia zawieszenia i swoje własne felgi z oponami Dunlopa:

Czytaj też: 50 limitowanych DBS Superleggera od Aston Martin na rocznice filmu z Bondem

Źródło: Road and track, Honda

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej