Reklama
aplikuj.pl

Już nie czekam na New Tales from the Borderlands

new tales from the borderlands

New Tales from the Borderlands było jedną z moich kontynuacji-marzeń. Im więcej jednak dowiaduję się o grze, tym mniej mam ochotę ją kupić. Teraz właściwie, to już wylatuje ona z listy zakupowej.

O czym będzie New Tales from the Borderlands?

Tales from the Borderlands było jedną z najśmieszniejszych gier jakie grałem na poprzedniej generacji konsol. Tytuł Telltale był po prostu doskonały – wspaniały świat, dobrze napisane postaci, przezabawne dialogi i fabuła, która wciągała. Pierwsze zwiastuny New Tales from the Borderlands sprawiały jednak, że „coś mi tu nie grało”. Jakby cała magia wyparowała. Chyba zaczynam widzieć, co tu się dzieje.

Czytaj też: Assassins Creed Mirage powrotem do korzeni? Analiza grafik z gry

W wiecznie rozdartej wojną metropolii Promethea będziesz kontrolować Anu, Octavio i Fran w najgorszym dniu ich życia. Pomóż tym trzem sympatycznym przegrywom, którzy próbują zmienić świat (a może nawet go ocalić)! Staw czoła inwazji na planetę, wściekłemu potworowi ze skarbca i kapitalistom o zimnym sercu w tej emocjonującej, filmowej grze, w której to od ciebie zależy, co stanie się dalej! Poznaj całą plejadę odmieńców, zabójczych botów i gadających pistoletów w tym wyścigu na szczyt!

Już samo opis fabuły nie robi mi jakiejś specjalnej ochoty na ogrywanie tej produkcji. To, co jednak przelało czarę goryczy, to jednak zaprezentowany przez twórców gameplay z New Tales from the Borderlands. Jest źle. Bardzo źle.

Gameplay New Tales from the Borderlands

Zobaczcie, co przygotowała ekipa… i tutaj niespodzianka! Byłem szczerze przekonany, że autorami tej gry jest ponownie odrodzone Telltale. Tymczasem, za produkcję odpowiada Gearbox, który jeszcze nie sklecił sensownej historii. Dialogi wypadają fatalnie, postaci irytują, a nawet motion capture wygląda jakoś przestarzale.

Czytaj też: To nie koniec Cyberpunk 2077! CD Projekt opowie „what’s next”!

Gracze już teraz są zawiedzeni i zalewają twórców negatywnymi opiniami na Steam czy YouTube. Dzięki specjalnej wtyczce możemy dowiedzieć się, że powyższy materiał wideo został oceniony przez ponad 900 osób pozytywnie, ale 2,4 tysiąca graczy dało łapkę w dół.

Zadecyduj o losie altruistycznej pani naukowiec Anu, jej ambitnego i cwanego brata Octavio oraz zadziornej, ciskającej mrożonym jogurtem Fran. Nie mając nic do stracenia i wszystko do zgarnięcia, musisz przebrnąć przez pięć porywających rozdziałów pełnych uzbrojonych bandytów, bestii z innego świata i pysznych tacos.

Cóż… nie. W październiku wychodzi o wiele więcej ciekawszych produkcji.