WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Niesamowite odkrycie na miejscu Bitwy pod Grunwaldem!

Niesamowite odkrycie na miejscu Bitwy pod Grunwaldem!

Jak informuje RMF24 na polach pod Grunwaldem podczas tegorocznych badań dokonano sensacyjnego odkrycia! Z ziemi udało się wydobyć dwa topory, które brały udział w Bitwie pod Grunwaldem.

Dwa średniowieczne topory bojowe w bardzo dobrym stanie, a także kilkadziesiąt innych artefaktów odnaleźli detektoryści podczas tegorocznego badania pól pod Grunwaldem. To tam w 1410 roku miała miejsce największa średniowieczna bitwa, a znalezione topory według badaczy znalazły się w tym miejscu właśnie podczas walk. Według informacji topory są w bardzo dobrym stanie pomimo przeszło 600 lat w ziemi, mają nawet nity, które mocowały je do drzewc.

https://twitter.com/BrzezinMarek/status/1299696315161600000

Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem dr. Szymona Dreja ocenił znalezione topory jako sensację archeologiczną podkreślając, że od dobrych kilku lat nie udało im się znaleźć nic tak ważnego i ekscytującego, a co najistotniejsze, w tak dobrym stanie. Muzealnicy nie chcą jednak zdradzać, gdzie dokładnie dokonano znaleziska. Podejrzewają bowiem, że w tamtym miejscu mogła mieć miejsce większe starcie i być może ziemia kryje jeszcze więcej średniowiecznych skarbów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News