WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nie zgadniecie ile jest warty ten niezwykle rzadki Lamborghini Veneno Roadster

Nie zgadniecie ile jest warty ten niezwykle rzadki Lamborghini Veneno Roadster

Veneno to ten model Lamborghini, którego pragnie każdy miłośnik marki. Szkoda tylko, że jest zarezerwowany tylko dla nielicznych.

W Veneno znalazła się 750-konna wersja wolnossącego 6,5-litrowego V12 z Aventadora, dzięki czemu ten roadster od 0 do 96,5 km/h przyśpiesza w niecałe trzy sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 355 km/h.

Dziewięć egzemplarzy Veneno Roadster zostało skonstruowanych w 2014 roku na żądanie bardzo zamożnych klientów Lamborghini. Nic więc dziwnego, że oryginalna cena wynosiła 4,5 miliona dolarów, które uzasadnia styl nadwozia i jakość wykonania tego roadstera.

Lamborghini Veneno Roadster, Veneno Roadster, cena Veneno, roadster Veneno

Jeden z nich trafi teraz do sprzedaży za pośrednictwem domu aukcyjnego RM Sotheby’s w Paryżu i może sprzedać za około 6 milionów dolarów.

Tym dokładnie egzemplarzem jest drugi, który został wyprodukowany. Na liczniku posiada zaledwie 450 kilometrów, a według RM Sotheby’s został kupiony od jego pierwszego właściciela przez House of Saud, królewską rodzinę Arabii Saudyjskiej, która wystawi samochód na imprezie paryskiego domu aukcyjnego.