Nintendo usuwa o swoich poprzednich konsolach. Okres Wii i DS’a to już tylko historia.

Okres Nintendo Wii i DSa to już przeszłość. Teraz jednak nie znajdziemy żadnych informacji o tych sprzętach nawet na stronach Nintendo. Pozostają nam zatem informacje z sieci, które gracze nagromadzili przez lata. Co zlikwidowano ze strony Nintendo?

Czytaj też: Nowe informacje o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Ewidentnie widać, że Switch to teraz temat numer jeden i gracze mają skupiać się na tym sprzęcie. Japońska firma pozbyła się wielu informacji o poprzednikach tej platformy, ale nie powinniśmy się denerwować. W końcu to już stare urządzenia, a wejść na ich strony i tak na pewno nie było dużo. Kto w końcu szukałby dzisiaj na stronach Sony czy Microsoftu informacji o PlayStation 2 czy oryginalnym Xboksie?

Ze strony Nintendo nie dowiemy się zatem niczego o Nintendo Wii, WiiWare, Nintendo DS czy DSiWare. Pozostały dane o Nintendo Switch i 3DS. Trochę może dziwić pozbycie się również wieści o Nintendo Wii U. Sprzęt nie przypadł graczom do gustu i słabo się sprzedał. Ten okres Nintendo na pewno woli zapomnieć, ale to wciąż urządzenie, o którym ktoś mógłby chcieć znaleźć informacje na oficjalne stronie.

Martwi natomiast zamknięcie WiiWare oraz DSiWare. Platformy te posiadają w swojej kolekcji gry niedostępne w żaden inny sposób. Produkcje, które dostępne były poprzez „Ware” mogą zostać na zawsze zapomniane i nie ma sposobu na to, aby przetrwały one w jakiś sposób.

Czytaj też: Premiera i wymagania sprzętowe Starlink: Battle for Atlas na PC

Źródło: dualshockers.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej