Reklama

Oto Nissan Patrol Nismo 2022. Odświeżenie dobrze mu zrobiło

Nissan Patrol Nismo 2022, Nissan Patrol Nismo,

Nissan Patrol Nismo 2022 jest podkręconą wersją odświeżenia, którego podstawowy model (Nissan Patrol) doczekał się w 2019 roku. Długo więc przyszło nam czekać na wielki debiut tego agresywniejszego cacka.

Nissan Patrol Nismo 2022

Od razu rzuca się nam w oczy, że po liftingu Nissan Patrol Nismo 2022 wygląda zdecydowanie bardziej agresywnie niż standardowy model dzięki mocniejszemu zestawowi karoserii i licznym czerwonym akcentom wewnątrz i na zewnątrz. Podkreślają to dodatkowo masywne 22-calowe felgi i nietypowe przeciwmgielne światło tylne LED podobne do tych z samochodów Formuły 1, którego otacza dyfuzor i para dużych wylotów spalin na rogach zderzaka.

Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai 2022 już z nami

Względem podstawowej wersji Nissan Patrol Nismo 2022 wyróżnia się samą przednią kartką, która teraz zyskała wzór plastra miodu ozdobionego plakietką Nismo. Za nią czai się ten sam wolnossący silnik V8 o pojemności 5,6 litra, mocy 430 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 560 Nm połączony z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. W grę wchodzi więc 30-konny wzrost względem standardowego modelu.

Czytaj też: Nissan Ariya to najbardziej aerodynamiczny crossover Nissana

Oddział Nismo dodatkowo majstrował przy zawieszeniu, nadając mu konfigurację Bilsteina do ostrzejszego pokonywania zakrętów, a wewnątrz model doczekał się przeniesionej konfiguracji z dwoma ekranami cyfrowymi. Trudno jednak zachwycać się kabiną na każdym kroku, bo ten model ma już w obecnej generacji aż 11 lat na karku. Ogół poprawiają akcenty z włókna węglowego, tapicerki Alcantara i czerwono-czarny motyw, jak również 13-głośnikowy system dźwiękowy Bose.