Reklama
aplikuj.pl

Nissan Qashqai 2021 na oficjalnym zwiastunie

Nissan Qashqai 2021, Qashqai 2021, zwiastun Qashqai 2021

Nissan ujawnił właśnie pierwszy zwiastun nowego modelu Qashqai 2021 rok, który przejdzie przeprojektowanie tak samo, jak jego amerykański brat Rogue Sport.

Nissan Qashqai 2021 zwiastun

Chociaż większość zdjęć z udziałem modelu Nissan Qashqai 202 nie ujawnia zbyt wiele, jako że przedstawiają mocno zakamuflowany prototyp, to na jednej fotce możemy dostrzec diodowe światła do jazdy dziennej. Te są umieszczone między maską a przednią deską rozdzielczą, co nawiązuje do konsoli nowego Nissana Juke.

Czytaj też: Silnik Mustanga Shelby GT500 do kupienia? Ford zawalczy na rynku V8
Czytaj teżSzef Forda obiecał coś ważnego dla rynku elektrycznych samochodów
Czytaj też: Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków

Nissan oficjalnie potwierdził, że Qashqai 2021 będzie pierwszym modelem marki w Europie, którego podstawą będzie platforma CMF-C. Dzięki temu Qashqai 2021 otrzyma wszystkie cztery drzwi, przednie błotniki i maskę ​​z aluminium, tnąc wagę o 21 kilogramów.

Firma ujawniła również, że nowy Qashqai będzie dostępny w Europie z dwoma opcjami układu napędowego. Z jednej strony będzie dostępny 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy z technologią łagodnej hybrydy w dwóch wariantach mocy, a z drugiej silnik e-Power, czyli elektryczny układ z zasilaniem z układu benzynowego.

Czytaj teżFord EcoSport Active 2021 ujawniony. Co oferuje ambitny crossover?
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też: Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Jako model tylko dla Europy, Qashqai 2021 powinien doczekać się kolejnego zastrzyku informacji na swój temat już wiosną przyszłego roku.