WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowy Kapitan Ameryka! Ale w takim wcieleniu się go nie spodziewaliście

Jeśli spodziewaliście się komiksu, filmu lub gry, rozczaruję Was. Chodzi o smartfon, a konkretnie nową Nokie. Kapitan Ameryka to jej nazwa kodowa, a najprawdopodobniej mówimy o Nokii 5.2.

Nazwy kodowe smartfonów potrafią być naprawdę różne, ale Kapitan Ameryka to naprawdę ewenement. Zdjęcia oraz nazwę urządzenia ujawnił na Twitterze Evan Blass i najprawdopodobniej jest to Nokia 5.2.

Nokia Kapitan Ameryka

Najwięcej dzieje się na tylnym panelu smartfonu, na którym znajdziemy okrągły model aparatu z czterema obiektywami. Mając w pamięci niezbyt udaną przygodę z Nokią 9 mam nadzieję, że tym razem będzie to bardziej klasyczny układ aparatów, z różnymi parametrami. Patrząc na rynkowe trendy powinien to być aparat główny, szerokokątny, teleobiektyw oraz czujnik głębi ostrości lub aparat do zdjęć makro. Ciekawie wygląda umieszczona centralnie dioda doświetlającą. Pod aparatem znalazło się miejsce dla czytnika linii papilarnych.

Z przodu mamy ekran z ramkami przeciętnej grubości oraz niewielkim wcięciem w górnej części. Zdjęcia mówią nam jeszcze o przyciskach regulacji głośności i włączniku na prawym boku oraz klasycznie umieszczonym porcie USB na dolnej krawędzi obudowy.

Jeśli chodzi o specyfikację, to wiemy jedynie, że Nokia Kapitan Ameryka będzie miała 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

Premiery smartfonu możemy spodziewać się 23 lutego podczas targów Mobile World Congress. Nokia 5,2 do sklepów ma trafić 4 marca w cenie 180 dolarów.