WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nie będzie Nokii 5.2. Kapitan Ameryka to Nokia 5.3

Nikt tak jak producenci smartfonów nie potrafi komplikować numeracji swoich produktów. Zgodnie z chronologią, nadchodzący smartfon o nazwie kodowej Kapitan Ameryka powinien być Nokią 5.2. Zamiast niej zobaczymy Nokię 5.3, która zostanie zaprezentowana już marcu.

Kapitan Ameryka w przygoda Jamesa Bonda

Swoją sławę Nokia 5.3 zawdzięcza głównie nazwie kodowej. O Kapitanie Ameryka słyszymy już od wielu miesięcy. Pomimo nawiązań do Marvela, Nokia 5.3 pojawi się w najnowszej odsłonie przygód Jamesa Bonda. Choć jak już wiemy, Agent 007 będzie korzystać z jej większego brata – Nokii 8.3.

Typowa średnia półka

Smartfon będzie solidnym rynkowym średniakiem. Zaoferuje układ Qualcomm Snapdragon 660 lub 665, 3 lub 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Mówi się, że po pewnym czasie dołączy do tego wariant 6/64 GB.

Ekran o przekątnej 6,55 cala zaoferuje rozdzielczości FullHD+. W porównaniu Nokią 5,1, gdzie wyświetlacz ma przekątną 5,8 cala, to spora różnica.

Główny aparat będzie poczwórny – 16 Mpix, 5 Mpix, 8 Mpix i 8 Mpix. Przy tej rozdzielczości możemy spodziewać się klasycznego podziału na aparat główny, szerokokątny, teleobiektyw oraz czujnik głębi ostrości. Przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix został umieszczony we wcięciu w ekranie.

Nokia 5.3 będzie pracować pod kontrolą Androida 10, a za zasilanie będzie odpowiadać akumulator o pojemności 4000 mAh.

Premiera 19 marca

Smartfon zadebiutuje 19 marca, a jego cena ma wynosić 180 dolarów za wariant 3/64 GB.