WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nosze Multi Scoop Pro zmieniają się w wózek w kilka chwil

Nosze Multi Scoop Pro zmieniają się w wózek w kilka chwil

Holenderska firma projektowa Studio Rotor rozpoczęła przed kilkoma miesiącami współprace ze startupem Retter Helfer Medical przy lekkim transporcie pacjentów dla personelu pogotowia ratunkowego. Owocem tego okazały się nosze Multi Scoop Pro z opatentowanym mechanizmem, który w ciągu kilku sekund zmienia je w wózek inwalidzki.

Czytaj też: Kolejny chiński bullet train będzie 3-krotnie szybszy od naszych najszybszych Pendolino

Podczas badania pracy ratowników medycznych, Studio Rotor odkryło, że tradycyjne nosze ręczne zostały zastąpione w wielu nowoczesnych ambulansach elektrycznymi noszami, które ważą 60 kilogramów, a nawet więcej. To przez ciężar tego dodatku personel często po prostu zostawiał go w pojeździe i ręcznie dźwigał cały swój sprzęt tam, gdzie był potrzebny. O ile w ten segment firma nie uderzyła, to postanowiła zrewolucjonizować obecne w każdym ambulansie nosze, które służą do podnoszenia pacjentów z ziemi.

Projektanci przyjrzeli się połączeniu takich noszy z lekkim wózkiem inwalidzkim, dzięki którym sanitariusze mogliby używać ich do trzech głównych celów. Oczywistym jest transport samych pacjentów, ale też ułatwienie sobie dźwigania zestawem kółek, a nawet zrobienie z wózka inwalidzkiego chwilowego „wózka na narzędzia”. Powstały w ten sposób Multi Scoop Pro waży około 10 kilogramów, więc będzie idealnym zamiennikiem dla lekkich noszy, który powinien trafić do sprzedaży (obecnie powstał dopiero prototyp) pod koniec 2019 roku.

Czytaj też: Robot Digit Forda dostarczy Wam paczkę pod same drzwi

 Źródło: New Atlas