Reklama
aplikuj.pl

Nowa Acura MDX pokazana przed premierą

acura MDC 2021 zwiastun wnętrze

Już 14 października zadebiutuje czwarta generacja modelu MDX, czyli crossovera Acura, o czym przypomina nam nowy zwiastun prosto od producenta.

Jako „nowy flagowy model marki”, MDX będzie wyjątkowy, o czym mówi sam wiceprezes ds. marki w firmie, Jon Ikeda, twierdząc, że ten jest „najbardziej ambitnym i konsekwentnym przeprojektowaniem podstawowego modelu Acury w naszej historii”. Ten ma być szerszy, dłuższy i niższy względem poprzedniej generacji.

Acura MDX na poniższym materiale pokazuje swoje kształty na kilku ujęciach, które pokazują nam wyraźne podobieństwa do najnowszej Acury TLX. Widzimy smukłe reflektory, wyrzeźbioną linię pasa, która wizualnie łączy tylne i przednie światła.

Czytaj też: Nowy Mercedes CLS po lifcie z częściami AMG na zdjęciach

Oprócz standardowego modelu MDX do 2022 roku pojawi się również MDX Type S zorientowany stricte na wydajność. Najprawdopodobniej będzie on napędzany turbodoładowanym 3,0-litrowym silnikiem V6, który generuje 355 koni mechanicznych i 480 Nm momentu obrotowego. Wykorzystuje z kolei 10-biegową automatyczną skrzynię i czwartą generację systemu Acura Super Handling All-Wheel Drive.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News