Reklama
aplikuj.pl

Nowy Mercedes CLS po lifcie z częściami AMG na zdjęciach

nowy-mercedes-cls-po-lifcie-z-czesciami-amg-na-zdjeciach-2

Fotografowie serwisu Motor1 uchwycili w obiektywie odświeżony model Mercedes CLS w wydaniu AMG 53, czyli topowym, odkąd AMG GT wygryzło model CLS 63.

Będący już na rynku od 2017 roku model doczeka się najwyraźniej tylko zmiany z przodu, co sugeruje kamuflaż właśnie na frontowej konsoli, ale źródło wskazuje, że to najpewniej jeszcze nierozwinięty prototyp. Nowy Mercedes CLS ma ponoć otrzymać odświeżony tył. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że CLS przejdzie przez te same znaczące aktualizacje, które przeszedł ostatnio lifting Klasy.

Pojazd testowy zauważony w pobliżu siedziby AMG w Affalterbach to znak, że Mercedes prawdopodobnie przygotowuje zaktualizowany model CLS do premiery w 2021 roku. Na razie wygląda na to, że przednia kratka została zmodyfikowana, a przedni zderzak może ukryć nowe wloty powietrza.

Czytaj też: Ten elektryczny samochód zawalczy z Modelem S Tesli

Obecnie Mercedes CLS 53 dzierży rzędowy silnik o sześciu cylindrach, który zapewnia 429 koni mechanicznych mocy i 520 Nm razem ze swoim silnikiem elektrycznym. Chociaż nie wiemy, czy lifting podniesie tę moc, może doczekamy się lepszego przyspieszania do 96,5 km/h, czy maksymalnej prędkości (kolejno 4,4 sekundy i 270 km/h).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News