WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowa C8 Corvette ma różne boczne lusterka i jest ku temu dobry powód

Nowa C8 Corvette ma różne boczne lusterka i jest ku temu dobry powód

Jeśli śledzicie newsy na temat nowej Corvetty, a więc serii modelów C8 Corvette, to przyznajcie się, czy zauważyliście różnicę w ich bocznych lusterkach. Nie? Nic dziwnego, bo kto pomyślałby, że Chevrolet postanowi bawić się ich wielkością w bardzo ważnym celu? 

Czytaj też: Rozrząd FlexFork od Empa zmniejsza spalanie nawet o 20%

Za te informacje odpowiada serwis Corvette Blogger, który udowodnił, że w nowych C8 Corvette będzie więcej smaczków, niż tylko silnik umieszczony pomiędzy osiami. Jednym z takich szczegółów są lusterka boczne. Rzućcie okiem na powyższą grafikę, a jeśli ciągle nie widzicie, to może znajdziecie różnicę na przybliżeniu:

Wygląda na to, że lusterka boczne w C8 Corvette są inaczej zamontowane i nie jest to pomyłka w projekcie. Tak naprawdę lusterko po stronie pasażera jest wyciągnięte „bardziej w bok” o całe dwa cale względem tego od strony kierowcy i jest ku temu dobry powód. Wszystko sprowadza się oczywiście do widoczności.

Ze względu na samo nadwozie C8, inżynierowie postanowili oddalić nieco lusterko od karoserii, aby zapewnić kierowcy lepszy widok na to, co znajduje się po jego prawej stronie. Jako że nowa Corvette będzie sprzedawana na wielu rynkach, zapewne montaż lusterek bocznych będzie różnił się od pozycji kierowcy.

Czytaj też: O tym, jak Koenigsegg odmienił system katalizatorów, oszczędzając nawet 300 KM

Źródło: Road and Track