Reklama
aplikuj.pl

Nowa chemia akumulatorów podbiła zasięg BMW iX w rejony 1000 km

BMW iX jest wyjątkowe, a stanie się jeszcze bardziej po tym, jak nowa chemia akumulatorów zapewni mu zupełnie nieznany poziom zasięgu na jednym ładowaniu. Testy tego pojazdu z nowymi akumulatorami już trwają.

Trwające testy wykażą, czy zasięg BMW iX może wzrosnąć do prawie 1000 km dzięki akumulatorom firmy ONE

BMW postanowiło przetestować swojego elektrycznego SUVa iX z akumulatorem firmy Our Next Energy (ONE), który zapewnia temu kolosowi zasięg rzędu 965 km na jednym ładowaniu. Tak przynajmniej twierdzi samo ogłoszenie, które wyjawiło szczegóły współpracy BMW z ONE z siedzibą w Michigan.

Czytaj też: Ogniwa firmy CATL zasilą samochody elektryczne BMW nowej generacji

Te akumulatory są oparte o tak zwaną technologię Gemini Dual-Chemistry, na podstawie której opracowano akumulatory wydają się wręcz unikalne. Powodem tego jest nie tylko podbicie zasięgu, ale też zmniejszenie zużycia litu o 20% oraz grafitu o 60%, co tyczy się też mniejszej minimalizacji wykorzystania niklu i kobaltu.

BMW ma zakończyć pracę nad testową wersją iX do końca tego roku. Czy rzeczywiście firmie uda się potwierdzić potencjał akumulatorów ONE? To okaże się już za kilka miesięcy, ale trzeba przyznać, że zasięg rzędu 965 km na jednym ładowaniu wydaje się wręcz niewiarygodny, jak na tak wielki samochód z nadwoziem SUV.