WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jak poradziła sobie nowa Corvetta na Nurburgring?

Oto nadal nieoficjalny czas, w którym nowa Corvette C8 jest w stanie zaliczyć słynny tor Nurburgring. Wynikiem tym poniekąd pochwalił się sam producent, Chevrolet.

Ten zresztą ogłosił przed kilkoma dniami start produkcji długo wyczekiwanej Corvette ze silnikiem na środku na rok 2020. Z tej okazji wrzucił do sieci krótki materiał dokumentalny, który w pewnej chwili wyświetla właśnie czas pokonania Nurburgring.

Najpierw sam materiał:

Jeśli nie dostrzegliście szczegółu, to wróćcie raz jeszcze do sekundy 52. Tam, na samej drodze możecie zauważyć biały napis, który wspomina o czasie 7 minut i 29,9 sekundy. To wcale nie żart, czego udowodnieniem zajął się serwis Road & Track.

Ten zasięgnął informacji u rzecznika Chevroleta, który potwierdził ten czas i wyjawił, że Corvette, która go zaliczyła, posiadała pakiet Z51 za 5000$. Ten obejmuje letnie opony Michelin, tylny spoiler, który według GM pomaga wytworzyć dodatkowe 400 kilogramów docisku, dodatkowy sprzęt chłodzący, lepszy układ wydechowy i elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Wynik 7:29,9 sprawia, że ​​Corvette C8 jest szybsza od C7 poprzedniej generacji o około 10 sekund, czy od nowego Porsche 911 Carrera S 993 generacji, które ustawiło czas 7: 30.41.